Teljes birkózó „honfoglalás” a Körcsarnokban
2015.02.11. írta: Deák Horváth Péter, fotót készítette: Martin Gábor, cikket feltöltötte: Tollár Dániel
Igaz, hogy néhány hónapon belül új otthonunkat felújítják, de addig is van lehetőség a munkára, pillanatnyilag négy szőnyegen folyik a gyakorlás. A mai naptól kezdve már mind a felnőtt, mind az utánpótlás válogatott keretek birtokba veszik a létesítményt.A teremből a munka ritmusát felpörgető zene hangjai szűrődtek ki: a női felnőtt válogatott egészséges tagjai Wöller Ákos vezetésével dolgoztak. A nők már korábban „beköltöztek” a Körcsarnokba, de ha egészen pontosan akarunk fogalmazni, ez pillanatnyilag csak egy csonka csapat, hiszen a betegség, a kiadós influenzajárvány megritkította a sorokat. A versenyzők fele a gyógyulásra vár, és a szakvezető abban bízik, hogy hamarosan kiegészül a társaság.
- Nagyon jó edzéslehetőségeink vannak itt – fejtegette az edző. – A hónap végén kerül sor az első válogatóversenyre, addig is sokat fogunk gyakorolni Budapesten. A tavaszi versenyprogram fontos része lesz majd egyrészt az U23-as Európa-bajnokság Varsóban, másrészt a szívügyem, az áprilisban sorra kerülő, hazai rendezésű 5+1 Star gála, amely egy nagyon izgalmasnak ígérkező csapatverseny. El tudom képzelni, hogy a Körcsarnok ideális helyszíne lehet majd a – remélhetőleg – hagyományteremtő eseménynek.
Bár Sastin Mariannának, a szakág eddig egyetlen felnőtt világbajnokának a gerincbántalmaira való tekintettel óvatosan kell mozognia, de ő mégis úgy érzi, hogy ebben az évben (is) nagy dolgokra lehet képes. Figyelem, olimpiai kvalifikációs világbajnokság lesz az idén! És persze, kíváncsiak vagyunk, hogyan állnak helyt immár a felnőtt mezőnyben az ígéretes fiatalok: Németh Zsanett, Galambos Ramóna és Dénes Mercédesz (a 2014-es év legjobb hazai birkózója!), a korosztályos világversenyek sikeremberei.
Folytatása következik…