Cikk keresés:

Három magyar ezüstérem a Valamar-kupán

2024. 09. 29., írta: Tollár Dániel, fotót készítette: hhs.hr, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

Bognár Erika, Szabados Noémi és Szilvássy Erik is második helyen zárta a porec-i Valamar-kupán.

Tizenöt ország, száznegyven birkózója lépett szőnyegre az őszi versenyszezon első nemzetközi viadalán, a horvátországi Porec-ben megrendezett felnőtt kötöttfogású és női Valamar-kupán.

Az albániai nem olimpiai súlycsoportok világbajnokságára felkészítő megmérettetésen Magyarország összesen hat, három férfi és három női birkózóval képviseltette magát.

A hölgyek versenyében körmérkőzések zajlottak. A legkisebb súlycsoportban az Európa-bajnoki bronzérmes Galambos Ramóna ölthette magára a címeres mezt, ám az első fordulóban 8-1-re kikapott a világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes ukrán Homonectől, ahol egy kisebb sérülést is összeszedett, így a folytatásban kénytelen volt visszalépni mérkőzéseitől.

Kettővel feljebb az Európa-bajnoki ezüstérmes Bognár Erikánál két-két győztes és vesztes mérkőzést követően körbeverés alakult ki, amiből a BHSE birkózója ezüstérmesként jött ki. Erikát a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes norvég Hoeie, majd az Eb-bronzérmes ukrán Vinnik múlta felül Porec-ben.

Szabados Noémi is a dobogó második fokára állhatott fel, román, horvát és kanadai ellenfeleit még legyőzte, az ötödik fordulóban azonban kikapott a háromszoros U20-as Eb-győztes ukrán Szkobelszkától.

Kötöttfogásban sem maradt érem nélkül a magyar küldöttség. Habár két Európa-bajnokunknak, a 77 kilogrammos Fritsch Róbertnek és a 87 kilogrammos Takács Istvánnak egy-egy vereség jutott, Szilvássy Erik a döntőbe verekedte magát.

A Csepel Európa-bajnoki bronzérmese is gőzerővel készül a tiranai nem olimpiai súlycsoportok világbajnokságára, most azonban még a 87 kilogrammosok között próbált szerencsét, ahol horvát és ukrán ellenfeleit legyőzve jutott fináléba. Szilva egy válldobással a döntőben is vezetett az olimpiai ötödik helyezett horvát Huklekkel szemben, előnyét azonban nem tudta megtartani, 3-2-re kikapott, második lett.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Körmérkőzések:

1. forduló:
55 kg: Homonec (ukrán) – Galambos 8-1
59 kg: Bognár – Puiu (román) (Bongár mérkőzés nélkül nyert.)
68 kg: Szabados – Rotaru (román) (Szabados mérkőzés nélkül nyert.)

2. forduló:
55 kg: Marcsenko (ukrán) – Galambos (Galambos sérülés miatt visszalépett.)
59 kg: Bognár – Mizjurko (ukrán) 6-0
68 kg: Szabados – Andelic (horvát) 10-0

3. forduló:
55 kg: Rjabovolova (északmacedón) – Galambos (Galambos sérülés miatt visszalépett.)

87 kg: 2. Szilvássy Erik
Kiesett: Galambos Ramóna (55 kg), Fritsch Róbert (77 kg), Takács István (87 kg).

A 2024. évi Valamar-kupán Vajda Szebasztián nemzetközi bíróként képviselte Magyarországot, míg Pál Szabolcs UWW-delegáltként volt jelen.