Cikk keresés:

A Duna Arénában úsztunk, hajszállal lecsúsztunk a dobogóról

2023. 10. 21., írta: Krasznai Bence, fotót készítette: RT, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

Hagyománnyá vált, hogy a Magyar Úszószövetség a hazai rendezésű világkupa-viadal első napján betétfutamot rendez, ezúttal a sportági szövetségek képviselői úsztak a pénteki program végén. Az eseményen a Magyar Birkózók Szövetsége (MBSZ) is képviselte magát, egy másodperccel lecsúsztunk a dobogóról.

Az MBSZ váltóját az ötszörös Európa-bajnoki érmes Ligeti Dániel, a világ- és Európa-bajnoki második Lévai Zoltán, az Eb-bronzérmes Galambos Ramóna, valamint a szövetség sportmenedzsere, Ali Csilla alkotta.

Csapatunk csupán egy másodperccel maradt el a bronzérmes atlétáktól, a második helyen a vívók zártak, míg a versenyt a kajak-kenusok nyerték meg.

„Ez nem a birkózószőnyeg! Durva volt, nagyon elsavasodtam, de óriási élmény volt, örökké emlékezni fogok erre a versenyre. Ez a helyszín, ez az egész csarnok, ez a hangulat, az atmoszféra, amelyben a világ legjobb úszói úsznak, elképesztő. Nagyon tetszett, boldog vagyok, hogy részt vehettem rajta!” – fogalmazott az NSO TV-nek Ligeti Dániel.