Cikk keresés:

Tarolt a kötöttfogású válogatott a vb-főpróbán

2022. 08. 14., írta: Tollár Dániel, fotót készítette: Internet, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

Négy aranyat, három ezüstöt és egy bronzot is nyert a belgrádi felnőtt világbajnokságra készülő magyar kötöttfogású válogatott a Ljubomir Ivanovics Gedzsa-emlékversenyen Mladenovacban. A magyar küldöttség a csapatpontversenyt is megnyerte Szerbiában.

Jól sikerült a szeptemberi, belgrádi világbajnokságot megelőző utolsó nemzetközi verseny a magyar kötöttfogású válogatott számára. A Módos Péter, Takács Ferenc és Lőrincz Viktor irányította alakulat nyolc érmet, köztük négy aranyat nyert Mladenovacban, a nyolc országot felvonultatót hagyományos Gedzsa-emlékversenyen.

Stabil birkózást mutatott be, így megérdemelten nyerte meg a 60 kilogrammos súlycsoport versenyét az U23-as vb-ötödik Kecskeméti Krisztián. A rutinos ceglédi versenyző szerb és lengyel versenyzőkkel mérkőzött meg, háromszor is technikai tussal zárta a küzdelmeket.

Európa-bajnoki ezüstérmesünk, Lévai Zoltán a Pytlasinski-emlékverseny után ezúttal is remek formában versenyzett, két lengyel riválisát technikai tussal múlta felül, majd az elődöntőben az Eb-bronzérmes horvát Kamenjasevic, a döntőben pedig a világbajnok vajdasági Nemes Viktor sem bírt vele.

Zoli testvére, Lévai Tamás az olasz és lengyel nemzetközi verseny után visszatért régi-új súlycsoportjába, a 82 kilóba, ahol többek között az olimpiai ötödik horvát Starcevic-et is legyőzve biztosította be helyét a vb-csapatban és lett aranyérmes.

A 87 kilogrammosok között az U23-as vb-ezüstérmes Losonczi Dávid betegség miatt kihagyta az emlékversenyt, az Eb-bronzérmes Szilvássy Erik, valamint az U23-as Európa-bajnok Takács István azonban szőnyegre léptek, sőt, a döntőben meg is mérkőztek egymással. Az aranyérmet végül Takács érdemelte ki, miután az utolsó másodpercekben akciót tudott végrehajtani és kétvállal nyert.

A magyar küldöttség másik két ezüstérmét a 63 kilóban Torba Erik, a 72 kilóban pedig Fritsch Róbert szerezte, míg a 130 kilóban Vitek Dárius a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Körmérkőzések | 1. fordulók:
60 kg: Kecskeméti Krisztián – Berec Dávid (szerbiai) 10-0
63 kg: Kerem Kamal – Torba Erik 3-1
72 kg: Selcuk Can (török) – Fritsch Róbert 8-0
130 kg: Vitek Dárius – Sztrahindzsa Dermanovics (szerb) (a szerb visszalépett)

A magyar csapat eredményei:
60 kg: 1. Kecskeméti Krisztián (Ceglédi VSE-KIMBA)
63 kg: 2. Torba Erik (Budapesti Honvéd SE)

3. Szerbia 126 ponttal

A Ljubomir Ivanovics Gedzsa-emlékversenyen Kismóni János nemzetközi bíróként képviselte Magyarországot.