Cikk keresés:    

Vendégoldal – Pars Krisztián kalapácsvető olimpiai bajnok

2016. 01. 16., írta: Deák Horváth Péter, fotót készítette: Internet, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

Közeledik az év legjelentősebb hazai birkózó eseménye, a februári kötöttfogású birkózó Magyar Nagydíj. A helyszín a szombathelyi Arena Savaria lesz, és talán nem véletlen, hogy a város első számú sportolója, a londoni olimpia aranyérmese, a kétszeres Európa-bajnok Pars Krisztián is már megfordult az eseményen a korábbi években.

Krisztián köztudottan rokonszenvezik a város birkózó klasszisaival, Hatos Gáborral és Ligeti Dániellel is. A kalapácsvető bajnok rendkívül népszerű a vasi székhelyen. Miközben beszélgettünk, többen rá köszöntek, megszólították, viccelődtek vele. Kérdés, hogy ez a rokonszenv a bajnoknak szól, vagy másról, többről van-e szó.

  • Valószínű, hogy a kettőt nem lehet szétválasztani, de úgy érzem, hogy nem pusztán a bajnoknak, hanem az embernek is szólnak ezek a megnyilvánulások – mondta Pars Krisztián. -  Egy olyan embernek, akivel nap mint nap lehet találkozni, beszélgetni , és én szívesen szóba állok az emberekkel, ha éppen nem kell rohannom valahová. Azt is világosan látom, hogy amióta a londoni játékokon aranyérmes lettem, egyre többen fordulnak a sport felé, tehát nem kizárólag a labdarúgása gondolok, hanem az egyéni sportágakra is. A birkózásban Lőrincz Tomi, Módos Péter vagy Hatos Gabi is érmet szerzett az angol fővárosban, persze, írtak, beszéltek róluk egy darabig, de a folytatás mintha elmaradt volna. Úgy érzem, hogy az egyéni sportágak a kiemelkedő teljesítmények kapcsán még nagyobb sajtónyilvánosságot érdemelnének. Önmagában már az is siker, hogy Szombathely számos külföldi klasszis sportolót „csábít” a városba, és erre az egyik legjobb példa a birkózó Magyar Nagydíj. Ennek komoly hírverés jár.

A tavalyi évben a sérülés akadályozott meg abban, hogy a pekingi atlétikai világbajnokságon a dobogóra állj. Milyen állapotban vagy most?

  • Sajnos, a derekam, a gerincem egyfolytában vacakol, sohasem fog teljesen megjavulni, a riói olimpia után úgymond, „meg kell csinálni”. A harmadik csigolyáról van szó.

Tehát műtét is jöhet?

  • Meglátjuk, hogy a másfél hónapos dél-afrikai edzőtáborban mennyire bírom a kemény munkát, a műtét esélye nagyjából ötven százalék. Az mindenképpen megnyugtató, hogy a kvótával nem kell már bíbelődni. Tudom, hogy a birkózásban egyelőre még Lőrincz Viktor szerezte meg az olimpiai részvételi jogot, de biztos vagyok benne, hogy nem ő lesz az egyedüli magyar birkózó a nyári játékokon. Ami pedig a céljaimat illeti: sérülés ide, sérülés oda, Rio nagyon fontos, az olimpiai dobogót el kell érnem. Négy-öt komoly ellenfelem van, a többi meg majd ott dől el, a riói olimpiai stadionban.