Cikk keresés:

Tizenhárom érmet nyertek a juniorok Porecben

2024. 05. 16., írta: Tollár Dániel, fotót készítette: hhs.hr, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

Női birkózásban tíz, kötöttfogásban pedig három magyar érem született a horvátországi Porecben megrendezett „Adria Trófeája” U20-as nemzetközi versenyen.

Mint minden évben, így idén is megrendezte hagyományos nemzetközi versenyét a Horvát Birkózószövetség az Adria-parton.

A 2024-es megmérettetésen tizennégy nemzet képviseltette magát. A horvát és magyar versenyzőkön kívül osztrák, belga, cseh, francia, grúz, német, kazah, holland, román, portugál, szerb és svájci birkózók is kipróbálták magukat az újvidéki Európa-bajnokságot megelőzően.

A népes magyar küldöttség női birkózásban tartolt, hiszen tízből hat súlycsoportban is aranyérmet szerzett, miután Fáth Bianka, Kapuvári Liliána, Borsos Viktória, Páli Mirella, Elekes Enikő és Osváth-Nagy Noémi sem talált legyőzőre súlycsoportjában.

A Kapuvári Gábor vezette alakulat a kiváló egyéni eredményeknek köszönhetően természetesen a csapatpontversenyben is aratott, 210 pontot gyűjtve Horvátországot közel 90, Szerbiát pedig 115 egységgel előzte meg és zárt az élen.

3. Horvátország 95 ponttal

Kötöttfogásban sem maradtak aranyérem nélkül a mieink. Az idén már 77 kilogrammosok között versenyző, U20-as világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes Lévai Levente megnyerte súlycsoportjának versenyét, míg a szintén Honvédos, 72 kilogrammos Józsa Attila elsőéves juniorként állhatott fel a dobogó második fokára Porecben. A szakág harmadik magyar érmét a felnőtt Európa-bajnokságot is megjárt Mányik Dávid érdemelte ki a 67 kilogrammosok között, ezzel Magyarország a kötöttfogású csapatpontverseny harmadik helyén zárt.

77 kg: 1. Lévai Levente
Kiesett: Fige Levente (60 kg), Végh Máté (67 kg), Botos Dominik (77 kg), Toplak Zalán (77 kg), Vitai Vendel (87 kg).

Kötöttfogású csapatpontverseny:
1. Grúzia 175 ponttal
2. Kazahsztán 173 ponttal
3. Magyarország 100 ponttal

A 2024. évi Adria Trófeája U20-as versenyen Csík Annamária nemzetközi bíróként képviselte hazánkat.