Cikk keresés:

Öt U20-as birkózónk is aranyérmet nyert Bukarestben

2022. 05. 23., írta: Tollár Dániel, fotót készítette: Internet, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

Újabb nemzetközi versenyen vett részt a magyar U20-as válogatott. Juniorkorú birkózóink mindhárom szakágban megmérettették magukat Bukarestben és összesen 7 érmet, köztük 5 aranyat nyertek.

Az U17-es versenyt követően hétvégén ismét nemzetközi versenyt rendezett a Román Birkózószövetség Bukarestben. A Dumitru  Pirvulescu – Vasile Iorga U20-as viadalon Magyarország mindhárom szakágban teljes csapattal képviseltette magát.

Fiataljaink közül női birkózóink szerepeltek a legjobban, miután hét súlycsoportban is éremért birkóztak a román fővárosban. A Ritter Diletta és Gyurasits Csaba vezette alakulat ráadásul az U20-as Eb-ezüstérmes Szenttamási Róza, az U15-ös Európa-bajnok Borsos Viktória, a U17-es világ- és Európa-bajnok Elekes Enikő, valamint az országos bajnok Virág Zsófia révén négy aranyérmet is szerzett.

Az ötödik magyar aranyat az U20-as Eb-második Tösmagi Attila érdemelte ki, a 72 kilogrammos súlycsoportban utasított mindenkit maga mögé és nyerte meg a szakág egyetlen magyar érmét Bukarestben.

Szabadfogású eredményeink:
61 kg: 5. Kiss Benedek (Szegedi VSE-KIMBA)
86 kg: 3. Hajduch Nándor (Szarvasi SE)
86 kg: 5. Sallai Sándor (Dunaújvárosi KSE-KIMBA)

Női eredményeink:
55 kg: 1. Szenttamási Róza (Csepel TC-KIMBA)
59 kg: 1. Borsos Viktória (Kispesti NSI-KIMBA)
62 kg: 4. Soliman Yasmine (Pécsi EAC-KIMBA)
65 kg: 1. Elekes Enikő (Kőbánya SC-KIMBA)
68 kg: 4. Terék Fruzsina (BHSE-KIMBA)
72 kg: 1. Virág Zsófia (Soltvadkerti TE-KIMBA)
72 kg: 4. Újfalvi Lili (Kecskeméti TE)
76 kg: 2. Nyikos Veronika (Dunaújvárosi KSE-KIMBA)
Női küldöttségünk a csapatpontverseny második helyén zárt.

Kötöttfogású eredményeink:
72 kg: 1. Tösmagi Attila (ESMTK-KIMBA)

A bukaresti megmérettetésen Kajtán Olivér nemzetközi bíróként képviselte Magyarországot.