Cikk keresés:    

Misi lett a MISI szakmai vezetője

2014. 08. 01., írta: Szekeres István, fotót készítette: Martin Gábor, cikket feltöltötte: Honlap-szerkesztőség

Deák-Bárdos Mihály mától a Miskolci Városi Sportiskola (MISI) szakmai vezetője. Európa-bajnokunk – ettől függetlenül – változatlanul folytatja a birkózást.

Az idei kötöttfogású bajnokság szombati mérlegelésének reggelén Deák-Bárdos Mihálynak Békéscsabán volt jelenése. „Fél nyolckor vizsgázom – mondta el honlapunknak. – A középfokú edzőit végzem Miskolcon, csakhogy ott a birkózásban nincs vizsgáztatás, ezért Csabára kell mennem.”
Az eredmény ismert. A sportszervezői-menedzseri diploma mellé Bill újabbat is beszerzett.
Ilyen felkészültséggel és – nem mellékesen – ilyen élsportolói múlttal sokféle pálya állt nyitva előtte a civil életben. Még az is felmerült, hogy esetleg ő lesz a diósgyőri stadion igazgatója.
A kérdés eldőlt. A magyar birkózás kiemelkedő egyénisége mától a Miskolci Városi Sportiskola, az országosan MISI becenéven ismert műhely szakmai vezetője.
- Mit jelent ez a gyakorlatban? – kérdeztük tőle a hír hallatán.
● Tizenegy sportág szakmai munkáját figyelem és segítem.
- A birkózás nincs köztük…
● Valóban. Megvolt ugyan az ideiglenes tagság, de miután nem sikerült a szükséges feltételeket teljesíteni, a szövetség a szabályoknak megfelelően törölte a szakosztályok listájáról.
- És akkor ez a vége?...
● Természetesen nem. Úgy gondolom, hogy az ország egyik legtekintélyesebb utánpótlás-nevelő műhelye nem lehet meg birkózás nélkül, és főleg nem Diósgyőrben. Ebben teljesen egyetértünk az ügyvezetővel, Illyés Miklóssal, aki ugyancsak küzdősportos. Jól ismert, kiváló dzsúdós.
- Akkor hogyan tovább?
● Vannak elképzeléseink, de erről még korai lenne beszélni.
- Mi lesz a birkózással Deák-Bárdos Mihály életében?
● Természetesen folytatom. Hogy mást ne mondjak, a Bundesligában változatlanul van feladatom.
- Jut idő edzésre?
● Rugalmas munkaidőben dolgozom, tehát birkózásra is tudok időt szakítani.
Párhuzamként felidézem neki a régi, az ántivilágban is pozitív példaként emlegetett kapitalista gyártulajdonos felfogását. Azt mondta: „Nekem nem az kell, hogy emberek, főállásban, napi nyolc órában sepregessék a gyár udvarát. Hanem az, hogy az udvar mindig tiszta legyen.”
Billnek tetszik a példa, és rá is bólint: „Stimmel…”