Cikk keresés:

Sastin Marianna bronzérmet nyert Kijevben

2021. 02. 27., írta: Tollár Dániel, fotót készítette: MG, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

Sastin Mariannának köszönhetően egy bronzéremmel, valamint Bongár Erika, Dollák Tamara, Kuramagomedov Murad és Ligeti Dániel révén négy ötödik helyezéssel zárta a magyar csapat a kijevi felnőtt nemzetközi versenyt, melyen három szakágban összesen 580-an álltak rajthoz.

Igencsak népes súlycsoportokat hozott az év első hivatalos nemzetközi versenye, melynek Ukrajna fővárosa, Kijev ad otthont február utolsó hosszúhétvégéjén.

A három szakágban közel hatszáz birkózót felvonultató megmérettetésen Magyarország is képviselteti magát, méghozzá a hölgyeknél és a szabadfogású férfiaknál szépszámmal, hiszen korábban mindkét szakág nemzetközi edzőtáborban vett részt Kijevben.

A mieink közül a pénteki versenynap alapján szombaton ketten is éremért birkózhattak, azonban sem Dollák Tamara, sem Kuramagomedov Murad nem tudott dobogóra állni, mindkettőjüket legyőzték a bronzcsatában.

Vasárnap aztán újabb magyar versenyzők küzdhetnek a harmadik helyezésért, Sastin Marianna, Bognár Erika és Ligeti Dániel közül a világbajnok Sastin tudott diadalmaskodni, harmadik lett a 62 kilogrammosok között, míg Bognár és Ligeti kénytelen volt beérni az ötödik helyezéssel Kijevben. A többieknek sajnos idő előtt véget ért a nemzetközi verseny.