Cikk keresés:

Két ötödikünk lett a szabadfogású U15-ös Eb-n

2024. 05. 17., írta: Tollár Dániel, fotót készítette: Internet, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

Közel állt szabadfogású válogatottunk az éremszerzéshez a görögországi U15-ös Európa-bajnokságon, végül azonban két ötödik helyezéssel kellett beérnie a Csonka Csaba és Sükösd Attila vezette alakulatnak.

Szerdán a szabadfogásúak küzdelmeivel vette kezdetét a serdülőkorúak kontinensbajnoksága a görögországi Lutrakiban.

Magyarország tíz versenyzővel állt ki a szakág küzdelmeire. Sportolóink önmagukhoz képest jól teljesítettek, szinte mindenki nyert néhány mérkőzést, az éremmeccsek közelébe azonban csak ketten jutottak.

A 41 kilogrammos angyalföldi Pécsi Szebasztián, valamint a szintén vasasos, 62 kilogrammos Láng Vince is elődöntőbe került, ott azonban mindkét birkózó alulmaradt azeri vetélytársával szemben.

Csütörtökön tehát a dobogó harmadik fokáért léphettek szőnyegre. Pécsinek sajnos nem sok esély adódott az éremszerzésre, örmény riválisa technikai tussal bizonyult jobbnak nála, Láng viszont nagyot küzdött, a győzelemhez azonban ez is kevés volt a török ellen, 4-1-re kikapott, szintén ötödik lett.