Cikk keresés:

Kecskeméti és Vitek zárja a kötöttfogású vb-t

2022. 09. 08., írta: Tollár Dániel, fotót készítette: UWW, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

A kilenc versenyzőt felvonultató kötöttfogású válogatottból az utolsó két magyar birkózó a 60 kilogrammos U23-as vb-ötödik Kecskeméti Krisztián, valamint a 130 kilogrammos Eb-bronzérmes, U23-as Európa-bajnok Vitek Dárius lesz Belgrádban.

A belgrádi birkózó-világbajnokság utolsó két kötöttfogású súlycsoportjában is lesz magyar versenyző, hiszen a ceglédi Kecskeméti Krisztián a 60, a Honvédos Vitek Dárius pedig a 130 kilogrammos súlycsoportban próbál majd szerencsét a Stark Arénában.

Kecskeméti kategóriájába leadta a nevezését a kétszeres világbajnok, olimpiai ezüstérmes japán Kenicsiro Fumita, az Eb-győztes örmény Gevorg Garibjan, a bolgár Edmond Nazarjan és a török Kerem Kamal, az Ázsia-bajnok, vb-ezüstérmes kirgiz Zsolaman Sarsenbekov, az Ázsia-bajnok, vb-bronzérmes kazah Ajdosz Szultanagli, az Eb-második, vb-harmadik azeri Murad Mammadov és az Eb-bronzérmes ukrán Viktor Petrik is.

A nehézsúlyúak között egyértelműen a tízszeres Európa-bajnok, négyszeres világbajnok, olimpiai ezüst- és kétszeres bronzérmes török Riza Kayaalp lesz a legnagyobb favorit. A világklasszis mellett szőnyegre lép még várhatóan a Tokióban ezüstérmes, Európai Játékok-győztes grúz Jakobi Kadzsaja, az olimpiai bronzérmes, Ej-bronzérmes azeri Sabah Shariati, az Eb-győztes, olimpiai ötödik román Alin Alexuc Ciurariu, az Ázsia-bajnok, olimpiai ötödik iráni Amin Mirzazade, az Ázsia-bajnok kazah Alimhan Szizdikov, valamint a vb-bronzérmes chilei Yasmani Acosta Fernandez (olimpiai ötödik helyezett is volt), a dél-koreai Minszejok Kim, a norvég Oskar Marvik és az ukrán Olekszandr Cserneckij (nem mellesleg Eb-ezüstérmes) is.