Cikk keresés:

Lezajlott az év utolsó utánpótlás-bajnoksága

2021. 11. 27., írta: Tollár Dániel, fotót készítette: Internet, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

A kaposvári Körcsarnok három szőnyege adott otthont a 2021. évi kadet szabadfogású férfi és női országos bajnokságának, melyen összesen közel 150 birkózó vett részt. A hölgyeknél a Kőbánya, míg a férfiaknál a Vasas bizonyult a legeredményesebb klubnak.

November utolsó szombatján százhat férfi és harmincöt női kadetkorú birkózó csapott össze huszonkettő országos bajnoki címért Kaposváron.

A hölgyek versenyében szinte minden kategória dobogós helyezései körmérkőzések után alakultak ki. A legtöbb pontot a Kőbánya Sport Club gyűjtötte, amely a korosztályban világ- és Európa-bajnok Elekes Enikő mellett Takács Alexandra révén is országos bajnoki címet ünnepelhetett.

A 2021. évi kadet női országos bajnokok:
40 kg: Nem volt induló!
43 kg: Pfiszterer Anna (Tatabányai SC)
46 kg: László Kornélia (ESMTK)
49 kg: Fáth Laura (Budapesti Honvéd SE)
53 kg: Tapodi Rebeka (Kiskunfélegyházi BSE)
57 kg: Terék Gerda (Budapesti Honvéd SE)

3. Orosházi SBK 15 ponttal

A 2021. évi kadet női országos bajnokság teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

A férfiaknál több, mint háromszor annyian álltak rajthoz és szálltak harcba az érmekért. Számtalan kiélezett csatát követően voltak meglepetések is, hiszen nem minden súlycsoportban az idei év válogatottja állhatott a dobogó legmagasabb fokára.

A legnépesebb kategóriát, a 80 kilót a szigetszentmiklósi Zsivnovszky Péter nyerte, ami külön megsüvegelendő, hiszen a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia 16 éves növendéke súlyos betegsége miatt féléves kihagyás után tért vissza a szőnyegre.

A csapatpontversenyt tekintve az angyalföldi Vasas Sport Club végzett az élen, két országos bajnoka is lett Kaposváron.

A 2021. évi kadet szabadfogású országos bajnokok:
45 kg: László Mózes (ESMTK)
48 kg: Baráth Károly (Vasas SC)
51 kg: Lengyel László (FTC)
55 kg: Rácz Balázs (Újpesti TE)
60 kg: Mizsei Zoltán (FTC)
65 kg: Biblia Róbert (Kiskunfélegyházi BSE)
71 kg: Nagy Marcell (Csepp-L)
80 kg: Zsivnovszky Péter (Sziget SC)
92 kg: Rosz Roland (Vasas SC)
110 kg: Gellén Milán (Haladás VSE)
+ 110 kg: Bazsó Adolf (Budapesti Honvéd SE)

Szabadfogású csapatpontverseny:
1. Vasas SC 31 ponttal
2. FTC 21 ponttal
3. ESMTK 13 ponttal

A 2021. évi kadet szabadfogású országos bajnokság teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

A versenyen közreműködő bírók: Kismóni János (elnök), Rögler Gábor, Asztalos Bálint, Szilágyi György, Lukács Imre, Kajtán László, Major Sándor, Várvédy Zsolt, Szarka Imre. Versenyiroda: Kajtán Olivér, Kajtán Petra.