Cikk keresés:    

Dunaharasztiban küzdöttek a junior bajnoki címekért

A korosztály szabadfogású férfi és női birkózói mérték össze tudásukat október első vasárnapján, az országos bajnokságon. A kiírt 20 súlycsoportból 15-ben úgynevezett nordic rendszer, vagy klasszikus körmérkőzés döntötte el az aranyérmek sorsát. A közel 140 versenyzőt felvonultató bajnokságot a Csepeli Birkózó Club rendezte meg.

A 2019. évi junior női országos bajnokok:

A 2019. évi junior női országos bajnokok:
50 kg: Kiss Krisztina (Kaposvári SI, edző: Takács László)
53 kg: Rehor Orsolya (Ceglédi VSE, edző: Pap Ferenc, Pap Attila)
55 kg: Szekér Szimonetta (Budapesti Honvéd SE, edző: Hatos Gábor, Lévai Zoltán)
57 kg: Szél Anna (Orosházi SBK, edző: Páli Sándor, Ritter Diletta)
59 kg: Bognár Erika (Budapesti Honvéd SE, edző: Hatos Gábor)
62 kg: Dollák Tamara (Újpesti TE, edző: Martin Gábor, Kapuvári Gábor)
65 kg: Felhő Viktória (Kiskunhalasi BC, edző: Csapi Antal)
68 kg: Szabados Noémi (FTC, edző: Farkas Gábor)
72 kg: Elekes Emese (Vasas SC, edző: Wöller Gergő, Ubránkovics Csaba)
76 kg: Virág Zsófia (Soltvadkerti TE, edző: Nagy Tamás, Kozák István)

Női csapatpontverseny:
1. Budapesti Honvéd SE
2. Csepeli BC
3. Vasas SC

A 2019. évi junior női országos bajnokság teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

A 2019. évi junior szabadfogású országos bajnokok:
57 kg: Rácz Richárd (Orosházi SBK, edző: Páli Sándor, Zsura János)
61 kg: Gamzatgadzsi Halidov (ESMTK, edző: Gulevszkij Konsztantin, Losonczi Ottó)
65 kg: Kiss Károly (Budapesti Honvéd SE, edző: Hatos Gábor, Kiss Károly)
70 kg: Nemes Bálint (Haladás VSE, edző: Veréb István, Ligeti Richárd)
74 kg: Dobler Benjámin (Vasas SC, edző: Wöller Gergő, Ubránkovics Csaba)
79 kg: Mester Milán (ESMTK, edző: Gulevszkij Konsztantin, Nagy József)
86 kg: Hencz Joel (Soltvadkerti TE, edző: Nagy Tamás)
92 kg: Losonczi Dávid (ESMTK, edző: Kliment László, Losonczi Ottó)
97 kg: Végh Richárd (Érdi Spartacus, edző: Südi Gábor)
125 kg: Végh Artúr (Érdi Spartacus, edző: Südi Gábor)

Szabadfogású csapatpontverseny:
1. ESMTK
2. Csepeli BC
3. Budapesti Honvéd SE

A 2019. évi junior szabadfogású országos bajnokság teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

A versenyen közreműködő bírók: Kismóni János (elnök), Szél Dávid, Szántóné Csánó Zsófia, Lőrik Zsombor, Asztalos Bálint, Lukács Imre, Kajtán Olivér, Csík Annamária, Tomin Márton, Gogolák Ibolya (versenyiroda), Tollár Dániel (versenyiroda).