Cikk keresés:

Az Egyesült Államok és Japán szerepelt a legjobban Belgrádban

2022. 09. 27., írta: Krasznai Bence, fotót készítette: UWW, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

A nemrég véget ért belgrádi felnőtt-világbajnokság kapcsán megvizsgáltuk, hogyan alakultak a nemzetközi erőviszonyok a Stark Arénában.

Kifejezetten érdekes, hogy mindhárom fogásnem ugyanolyan demokratikusan alakult, hiszen kötött- és szabadfogásban, valamint női birkózásban egyaránt 17-17 ország nyert legalább egy érmet, és összességében 31 olyan ország volt, amelyik ünnepelhetett dobogóst.

Mindhárom fogásnemet tekintve összesen tíz ország szerzett minimum egy aranyérmet, az Egyesült Államok és Japán főként szabadfogásban és női birkózásban remekelt, utóbbiban a japánok öt, az amerikaiak három aranyat nyertek, míg előbbiben az amerikai sportolók teljesítettek jobban összesen négy-négy arany- és ezüstéremmel.

Kötöttfogásban megszületett Kirgizisztán első és második világbajnoki címe, Szerbia pedig több mint duplájára növelte aranyérmeinek a számát – eddig összesen három volt, most, hazai szőnyegen négyet nyertek. Ebben a fogásnemben a kirgizek két elsőségétől eltekintve a többi kategóriában az Európai Birkózószövetség kötelékébe tartozó ország versenyzője diadalmaskodott.

Törökország válogatottja volt az egyetlen, amely mindhárom szakágban ünnepelhetett világbajnokot, rajta kívül Japán, Kazahsztán és Ukrajna volt arra képes, hogy kötött- és szabadfogásban, valamint női birkózásban is érmet szerezzen.

Albánia is örülhet, hiszen története során először az idén, Belgrádban szerzett aranyérmet, szabadfogásban.

Ami a kontinensek közötti „versengést” illeti: Európának 12, Ázsiának 11, míg Amerikának hét arany jutott, Afrikába pedig egy ezüstérem került – Szamar Amer Ibrahim Hamza lett Egyiptom szabadfogású történetének első döntőse.

Ha létezne összesített csapatrangsor, azt az Egyesült Államok nyerte volna meg, birkózói összesen 369 pontot gyűjtöttek – a képzeletbeli dobogó második fokára Japán állhat (292), míg a harmadikra Irán (239), amely a nők között nem versenyez.