Következő Esemény
Veterán országos bajnokság
BAZ MBSZ - 2019-09-07 10:30

Junior-világbajnokság
Már csak 0 nap!  
  

Barka arany-, Olejnik ezüst-, Tóth pedig bronzérmes Varsóban

 Fotó: Internet  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2019-08-04
 nyomtatás  ajánlás
Augusztus első hétvégéjén került megrendezésre a hagyományos hármas nemzetközi verseny Lengyelországban, a kötöttfogású Pytlasinski-emlékverseny, a szabadfogású Ziolkowski-emlékverseny, valamint a női Lengyel Nagydíj.

A szépszámú magyar csapat női birkózásban, valamint szabadfogásban volt érdekelt. A hölgyeknél a legkiemelkedőbb teljesítményt az Európa-bajnok, vb-bronzérmes Barka Emese nyújtotta, aki megnyerte a női 57 kilogrammosok versenyét.

A csepeliek büszkesége remek formában versenyzett, a 17 fős mezőnyben fehérorosz, francia, kanadai és végül orosz ellenfele sem bírt vele, megérdemelten lett aranyérmes.

A férfiaknál Olejnik Pavlo és a csapat egyik legfiatalabbja, az U23-as Eb-ezüstérmes Tóth Bendegúz állhatott dobogóra. Pavlo a 97 kilóban ezüstérmes lett, ám három győztes mérkőzés után a döntőre sérülés miatt nem állt ki kazah riválisával szemben.

Bende a Yasar Dogun szerzett ezüstérmét követően a Ziolkowskin ezúttal egy bronzérmet zsebelt be, miután három mérkőzést is megnyert a szabadfogású 92 kilogrammosok között.


A magyar versenyzők mérkőzései:

Csoportmérkőzések:

Női 65 kg:
1. forduló: Sleisz Gabriella – Szabados Noémi 10-0
2. forduló: Bolortuja (mongol) – Sleisz Gabriella tus 11-0-nál
2. forduló: Szabados Noémi – Nerea (spanyol) tus 4-0-nál
3. forduló: Sleisz Gabriella – Nerea (spanyol) 6-0
3. forduló: Bolortuja (mongol) – Szabados Noémi tus 6-0-nál

Selejtezők:
Női 59 kg: Liszak (ukrán) – Galambos Ramóna tus 10-6-nál
Női 59 kg: Ovcsarova (orosz) – Bognár Erika tus 8-0-nál
Női 62 kg: Sastin Marianna – Page (amerikai) (Az amerikai visszalépett)
Női 68 kg: Bratcsikova (orosz) – Elekes Emese 10-0
Női 76 kg: Wiebe (kanadai) – Németh Zsanett 11-2
Női 76 kg: Mae (észt) – Nagy Bernadett tus 6-0-nál
Szf 70 kg: Gadzsijev (lengyel) – Roman Asarin ’4-4
Szf 86 kg: Veréb István – Domanickij (ukrán) 6-2
Szf 86 kg: Abounader (libanoni) – Nagy Mihály 10-0
Szf 92 kg: Tóth Bendegúz – Bajgenzsejev (kazah) 4-1
Szf 97 kg: Juhász Balázs – Andrejcev (ukrán) (Az ukrán visszalépett)
Szf 97 kg: Olejnik Pavlo – Baran (lengyel) tus 6-0-nál

Nyolcaddöntők:
Női 57 kg: Barka Emese – Hancsar (fehérorosz) tus 6-0-nál
Női 62 kg: Niemesch (német) – Sastin Marianna 6-2
Szf 65 kg: Iszmail Muszukajev – Vock (svájci) 11-0
Szf 86 kg: Kuruglijev (orosz) – Veréb István 4-0
Szf 125 kg: Ligeti Dániel – Deng (kínai) 9-3

Negyeddöntők:
Női 55 kg: Huszjak (ukrán) – Szél Anna tus 8-5-nél
Női 57 kg: Barka Emese – Rivere (francia) 8-4
Szf 65 kg: Iszmail Muszukajev – Semisorow (német) 9-8
Szf 70 kg: Habat (szlovén) – Antal Dániel ’7-7
Szf 92 kg: Tóth Bendegúz – Matuhin (német) 3-0
Szf 97 kg: Olejnik Pavlo – Juhász Balázs 10-0
Szf 125 kg: Ligeti Dániel – Kartavji (ukrán) 4-1

Elődöntők:
Női 57 kg: Barka Emese – Town (kanadai) 11-0
Női 65 kg: Koljadenko (ukrán) – Sleisz Gabriella 10-0
Szf 65 kg: Diakomijalis (amerikai) – Iszmail Muszukajev (Iszmail visszalépett)
Szf 92 kg: Nurgajpuli (kazah) – Tóth Bendegúz 6-2
Szf 97 kg: Olejnik Pavlo – Thiele (német) 5-2
Szf 125 kg: Mahov (orosz) – Ligeti Dániel 4-0

Vigaszági mérkőzések:
Női 59 kg: Nette (amerikai) – Bognár Erika 6-0
Szf 97 kg: Baran (lengyel) – Juhász Balázs 12-1

Bronzmérkőzések:
Női 65 kg: Fedosejeva (orosz) – Sleisz Gabriella tus 12-1-nél
Szf 65 kg: Okaszov (kazah) – Iszmail Muszukajev (Iszmail visszalépett)
Szf 92 kg: Tóth Bendegúz – Peter (osztrák) 9-0
Szf 125 kg: Baran (lengyel) – Ligeti Dániel 4-2

Döntő mérkőzések:
Női 57 kg: Barka Emese – Csumikova (orosz) 7-6
Szf 97 kg: Jergali (kazah) - Olejnik Pavlo (Pavlo visszalépett)

A Lengyel Nagydíj és a Ziolkowski-emlékverseny magyar eredményei:
57 kg: 1. Barka Emese
65 kg: 4. Sleisz Gabriella
92 kg: 3. Tóth Bendegúz
97 kg: 2. Olejnik Pavlo
125 kg: 5. Ligeti Dániel
Kiesett: Szél Anna (Női 55 kg), Sastin Marianna (Női 62 kg), Szabados Noémi (Női 65 kg), Elekes Emese (Női 68 kg), Németh Zsanett (Női 76 kg), Nagy Bernadett (Női 76 kg), Roman Asarin (Szf 70 kg), Antal Dániel (Szf 70 kg), Veréb István (Szf 86 kg), Nagy Mihály (Szf 86 kg), Juhász Balázs (Szf 97 kg).

A rangos eseményen Lőrik Zsombor nemzetközi bíróként vett részt.

Hírek  »



Támogatóink