Következő Esemény
EYOF - 2. nap
Azerbajdzsán, Baku - 2019-07-22 10:30

Kadet-világbajnokság
Már csak 8 nap!  
  

Borosi ezüst-, Takács bronzérmes a serdülő Európa-bajnokságon

 Fotó: Huszár Márk/utanpotlassport.hu  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2019-06-30
 nyomtatás  ajánlás
A krakkói serdülő Európa-bajnokság zárónapján sem maradt nélkül a magyar küldöttség. A kötöttfogású csapatban az egri Borosi Henrik ezüstérmet szerzett, míg a pesterzsébeti Takács Zsolt bronzérmet érdemelt ki Lengyelországban.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
38 kg: Musztafajev (azeri) – Tótok Péter ’2-2
- az azeri döntőbe jutott, így Tótok vigaszágra került

41 kg: Alekszandria (grúz) – Czuczor Dominik 9-1
- a grúz nem került a döntőbe, így Czuczor kiesett

44 kg: Lévai Levente – Cibaric (horvát) 8-0
- az ukrán jön a nyolcaddöntőben

48 kg: Botos Dominik – Kucenko (ukrán) 8-5
- a litvánt legyőző grúz következik

57 kg: Kovács Olivér – Grespi (olasz) tus 9-0-nál
- a görögöt legyőz holland következik

62 kg: Hutko (ukrán) - Bodó Levente 8-0
- az ukránt a belga legyőzte, így Bodó kiesett

68 kg: Kis Krisztián – Bagramjan (örmény) tus 6-6-nál
- a bolgár következik a nyolcaddöntőben

75 kg: Szinay Csaba – Turcan (moldovai) 7-5
- a lengyelt legyőző örmény következik

Tizenhat közé jutásért:
52 kg: Takács Zsolt – Wangin (lengyel) 8-0
- az olaszt legyőző moldovai következik

Nyolcaddöntők:
44 kg: Lévai Levente – Sztefanszki (ukrán) tus 10-2-nél
- a bolgárt legyőző orosz jön a negyeddöntőben

48 kg: Titberidze (grúz) – Botos Dominik 11-5
- a grúzt legyőzték, így Botos kiesett

52 kg: Takács Zsolt – Pascari (moldovai) 9-0
- a bolgárt és örményt legyőző orosz következik

57 kg: Mac Donald (holland) – Kovács Olivér ’3-3
- a holland nem jutott döntőbe, így Kovács kiesett

68 kg: Kis Krisztián – Ivajlo (bolgár) 9-0
- a szlovákot és görögöt legyőző ukrán következik

75 kg: Szinay Csaba – Gegamjan (örmény) tus 5-5-nél
- az orosz következik a negyeddöntőben

85 kg: Borosi Henrik -  Kirakoszjan (örmény) tus 4-2-nél
- a boglárt legyőző román következik

Negyeddöntők:
44 kg: Jeszkerhanov (orosz) – Lévai Levente tus 2-0-nál
- az oroszt egy másik orosz legyőzte, így Lévai kiesett

52 kg: Takács Zsolt - Amirov (orosz) Takács nyert mérkőzés nélkül.
- a románt, ukránt és törököt legyőző török következik

68 kg: Kis Krisztián – Pasajev (ukrán) 4-3
- az olaszt, a lengyelt és moldovait legyőző moldovai jön az elődöntőben 

75 kg: Magomedov (orosz) – Szinay Csaba 10-0
- az orosz döntőbe került, így Szinay vigaszágas lett

85 kg: Borosi Henrik – Pascu (román) tus 4-0-nál
- az olaszt és lengyelt legyőző fehérorosz következik

Elődöntők:
52 kg: 
Yilmaz (török) – Takács Zsolt 5-4
68 kg: Solovei (moldovai) – Kis Krisztián 8-1
85 kg: Borosi Henrik – Kalov (fehérorosz) ’3-3

Vigaszági mérkőzések:
38 kg: Tótok Péter – Karnolszki (bolgár) 9-0
38 kg: Haszanov (azeri) – Tótok Péter 9-0
75 kg: Tajpov (orosz) – Szinay Csaba 10-2

Bronzmérkőzések:
52 kg: Takács Zsolt – Pritulijak (ukrán) 9-8
68 kg: Gutu (moldovai) – Kis Krisztián 3-2

Döntő mérkőzés:
85 kg: Manjuhin (orosz) – Borosi Henrik 3-1

Kiesett: Tótok Péter (38 kg, Vasas SC), Czuczor Dominik (41 kg, Esztergomi BSE), Lévai Levente (44 kg, Esztergomi BSE), Botos Dominik (48 kg, Diósgyőri BC), Kovács Olivér (57 kg, ESMTK), Bodó Levente (62 kg, BVSC-Zugló), Szinay Csaba (75 kg, Diósgyőri BC).

Hírek  »



Támogatóink