Következő Esemény
Combat Games - 2. nap
Budapest, Körcsarnok - 2019-06-19 10:30

Kadet Európa-bajnokság
Már csak 0 nap!  
  

Halidové a 11. érem, harmadik lett a junior Eb-zárónapján

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2019-06-07
 nyomtatás  ajánlás
A spanyolország junior Európa-bajnokság zárónapján sem maradt érem nélkül a magyar küldöttség, hiszen a 61 kilogrammos Halidov Gamzatgadzsi szombati két győztes és egy vesztes mérkőzése után a moldovai elleni bronzcsatában 13-3-ra diadalmaskodott. A szabadfogású versenyző ezzel megszerezte a magyar csapat 11. érmét Pontevedrában. A 74 kilogrammos Dobler Benjamin két vereség után a vigaszágon búcsúzott, akárcsak az egy győztes és két vesztes mérkőzést birkózó 92 kilogrammos Végh Richárd is. A 86 kilogrammos Korcsog Milánnak és a 125 kilogrammos Marton Márknak már szombaton véget ért a kontinensbajnokság. A 2019. évi junior Európa-bajnokság szabadfogású versenyén 28 ország, 156 birkózója állt rajthoz.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
74 kg: Dimitrij Kuprin (orosz) - Dobler Benjamin 10-0
- az orosz a döntőig meg sem állt, így Dobler vigaszágra került

92 kg: Végh Richárd - Gheorghe Erhan (moldovai) tus 22-14-nél
- a németet legyőző orosz következik a negyeddöntőben

Nyolcaddöntők:
61 kg: Halidov Gamzatgadzsi - David Kopriva (cseh) 11-0
- a spanyolt legyőző német következik a negyeddöntőben

86 kg: Mert Cikmaz (török) - Korcsog Milán 8-3
- a törököt legyőzték a döntőbe vezető úton, ezzel Korcsog kiesett

Negyeddöntők:
61 kg: Halidov Gamzatgadzsi - Purya Jamali (német) 11-1
- a moldovait és macedónt legyőző ukrán jön az elődöntőben

92 kg: Aszlanbek Szotijev (orosz) - Végh Richárd 10-0
- az orosz döntőbe került, Végh tehát vigaszágas lett

125 kg: Mikita Horhun (fehérorosz) - Marton Márk 11-8
- a fehéororszt az ukrán simán verte, így Marton búcsúzott az Eb-től

Elődöntő:
61 kg: Olekszandr Jevszijejenko (ukrán) - Halidov Gamzatgadzsi 10-9

Vigaszági mérkőzések:
74 kg: Naszib Iszajev (azeri) - Dobler Benjamin 13-2
92 kg: Ertuglu Agca (német) - Végh Richárd 12-2

Bronzmérkőzés:
61 kg: Halidov Gamzatgadzsi - Leomid Colesnic (moldovai) 13-3


A szombati súlycsoportok végeredményei:

61 kg (20 induló)
Junior Európa-bajnok: Hracsja Margarjan (Örményország)
2. Olekszandr Jevszijejenko (Ukrajna)
3. HALIDOV GAMZATGADZSI (MAGYARORSZÁG) és Alekszandr Szabanov (Oroszország)
5. Leomid Colesnic (Moldova) és Hamza Alaca (Törökország)

74 kg (12 induló)
Junior Európa-bajnok: Dmitrij Kuprin (Oroszország)
2. Abdulvasi Balta (Törökország)
3. Valentin Borzin (Moldova) és Goga Maijauri (Grúzia)
5. Alex Perez Cimarra (Spanyolország) és Naszib Iszajev (Azerbajdzsán)
… 12. Dobler Benjamin (Magyarország)

86 kg (17 induló)
Junior Európa-bajnok: Mirijani Majszuradze (Grúzia)
2. Mer Markoszjan (Örményország)
3. Demid Karacsenko (Ukrajna) és Szlavik Nanijev (Oroszország)
5. Ivan Nedealco (Moldova) és Mohammad Timori (Svédország)
… 12. Korcsog Milán (Magyarország)

92 kg (12 induló)
Junior Európa-bajnok: Aszlanbek Szotijev (Oroszország)
2. Ashab Hamzatov (Azerbajdzsán)
3. Bozsidar Todorov (Bulgária) és Ertugrul Agca (Németország)
5. Matous Vondal (Csehország) és Aljakszej Parhomenka (Fehéroroszország)
… 7. Végh Richárd (Magyarország)

125 kg (12 induló)
Junior Európa-bajnok: Szajpudin Magomedov (Oroszország)
2. Jurij Idzinszkij (Ukrajna)
3. Vaszil Hvisztani (Grúzia) és Iszlam Abujev (Azerbajdzsán)
5. Mikita Horhun (Fehéroroszország) és Pasa Karabulut (Törökország)
… 8. Marton Márk (Magyarország)

Szabadfogású csapatpontverseny:
1. Oroszország 205 pont
2. Moldova 116 pont
3. Azerbajdzsán 115 pont
… 10. Magyarország 39 pont


A sorsolás:

61 kg (20 induló). Halidov Gamzatgadzsi (ESMTK)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Nyolcaddöntő:
David Kopriva (cseh)
Az ágára sorsolt még: Staron (szlovák), Mishev (macedón), Colesnic (moldovai), Jevszijejenko (ukrán), Jamali Esmae (német), Alonso Diez (spanyol).

74 kg (12 induló). Dobler Benjamin (Vasas SC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Selejtező: Dimitrij Kuprin (orosz)
Az ágára sorsolt még: Kraska (lengyel), Iszajev (azeri), Mamiauri (grúz), Alihanjan (örmény), Dubovji (ukrán), Alizalav (fehérorosz).

86 kg (17 induló). Korcsog Milán (Csepeli BC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Nyolcaddöntő: Mert Cikmaz (török)
Az ágára sorsolt még: Majilov (azeri), Majszuradze (grúz), Piskor (cseh), Nedealco (moldovai), Karacsenko (ukrán), Ivanov (bolgár).

92 kg (12 induló). Végh Richárd (Érdi Spartacus)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Selejtező:
Gheorghe Erhan (moldovai)
Az ágára sorsolt még: Kocskijani (grúz), Polatci (török), Hika (ukrán), Parhomenka (fehérorosz), Agca (német), Szotijev (orosz).

125 kg (12 induló). Marton Márk (Tatabányai SC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Negyeddöntő:
Mikita Horhun (fehérorosz)
Az ágára sorsolt még: Hvisztani (grúz), Idzinszkji (ukrán).

Hírek  »



Támogatóink