Következő Esemény
Veterán országos bajnokság
BAZ MBSZ - 2019-09-07 10:30

Junior-világbajnokság
Már csak 0 nap!  
  

Nagy Bernadett Európa-bajnok, Szél Anna és Bognár Erika ezüstérmes

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2019-06-04
 nyomtatás  ajánlás
Szenzációsan folytatódott a 2019. évi junior Európa-bajnokság Spanyolországban. A női verseny első felvonásában ugyanis rögtön három magyar versenyző döntőbe jutott súlycsoportjában. Az 55 kilogrammos Szél Anna három győztes mérkőzés után óriási csatában, 6-6-al kapott ki orosz ellenfelétől a döntőben, míg, az 59 kilogrammos Bognár Erika két győztes találkozó után pontozással maradt alul a fehérorosz elleni döntőben. Ezt követően két megnyert mérkőzéssel a háta mögött a 76 kilogrammos Nagy Bernadett nagyon magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a fehérorosz elleni fináléban, így megszerezte a spanyolországi junior kontinensviadal negyedik magyar aranyérmét.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
55 kg: Szél Anna - Oriana Di Stefano (olasz) 11-0
- a görögöt legyőző bolgár jön a negyeddöntőben

68 kg: Elekes Emese - Marta Pajula (észt) 8-0
- a német-orosz mérkőzés győztese következik

Nyolcaddöntők:
50 kg: Zehra Demirhan (török) - Sipos Boglárka 10-0
- a törököt a román 7-0-ra verte a negyeddöntőben, így Sipos kiesett

Negyeddöntők:
55 kg: Szél Anna - Szezen Belberova (bolgár) 3-2
- az elődöntőben a moldovai következik

59 kg: Bognár Erika - Teresa Lumia (olasz) tus 3-0-nál
- a törököt legyőző lengyel következik a döntőbe jutásért

68 kg: Johanna Meier (német) - Elekes Emese 4-3
- a német pontozással kikapott a töröktől, így Emese kiesett

76 kg: Nagy Bernadett - Greta Ceponyte (litván) 10-0
- a spanyolt legyőző orosz következik az elődöntőben

Elődöntők:
55 kg: Szél Anna - Mariana Dragutan (moldovai) 10-1
- az ukránt, lengyelt és fehéroroszt legyőző orosz következik a döntőben

59 kg: Bognár Erika - Angelika Mytkowska (lengyel) 10-0
- a spanyolt, ukránt és oroszt legyőző fehérorosz következik a döntőben

76 kg: Nagy Bernadett - Marina Szurovceva (orosz) 5-4
- a törököt, ukránt és németet legyőző fehérorosz következik a döntőben

Döntő mérkőzések:
55 kg: Jekaterina Verbina (orosz) - Szél Anna '6-6 (nagyobb értékű akció döntött)
59 kg: Kriszcina Szazikina (fehérorosz) - Bognár Erika 4-0
76 kg: Nagy Bernadett - Kszenija Dzibuk (fehérorosz) 3-0


A szerdai súlycsoportok végeredményei:

50 kg (16 induló)
Junior Európa-bajnok: Daria Hvocova (Oroszország)
2. Stefania Priceputu (Románia)
3. Marija Vinnik (Ukrajna) és Emanuela Liuzzi (Olaszország)
5. Zehra Demirhan (Törökország) és Taru Vainionpaeae (Finnország)
… 12. Sipos Boglárka (Magyarország)

55 kg (14 induló)
Junior Európa-bajnok: Jekaterina Verbina (Oroszország)
2. SZÉL ANNA (MAGYARORSZÁG)
3. Patrycja Gil (Lengyelország) és Szezen Belberova (Bulgária)
5. Daria Szinkavec (Fehéroroszország) és Mariana Dragutan (Moldova)

59 kg (12 induló)
Junior Európa-bajnok: Kriszcina Szazikina (Fehéroroszország)
2. BOGNÁR ERIKA (MAGYARORSZÁG)
3. Teresa Lumia (Olaszország) és Veronika Riabovolova (Ukrajna)
5. Angelika Mytkowska (Lengyelország) és Krisztina Mihneva (Oroszország)

68 kg (11 induló)
Junior Európa-bajnok: Tindra Sjöberg (Svédország)
2. Kadriye Aksoy (Törökország)
3. Hrisztina Malijavka (Ukrajna) és Ewelina Ciunek (Lengyelország)
5. Marta Navarro (Spanyolország) és Johanna Meier (Németország)
… 7. Elekes Emese (Magyarország)

76 kg (12 induló)
JUNIOR EURÓPA-BAJNOK: NAGY BERNADETT (MAGYARORSZÁG)
2. Kszenija Dzibuk (Fehéroroszország)
3. Marina Szurovceva (Oroszország) és Romana Vovcsak (Ukrajna)
5. Greta Copenyte (Litvánia) és Lilly Schneider (Németország)


A sorsolás:

50 kg (16 induló). Sipos Boglárka (Érdi Spartacus)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Nyolcaddöntő: Zehra Demirhan (török)
Az ágára sorsolt még: Priceputu (román), Zsidekova (szlovák), Vinnik (ukrán), Veallez Perez (spanyol), Giagtzogulou (görög), Leorda (moldovaI).

55 kg (14 induló). Szél Anna (Orosházi SBK)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Selejtező: Oriana Di Stefano (olasz)
Az ágára sorsolt még: Gomez Vizcai (spanyol), Kamaloglu (török), Truchmanova (cseh), Dragutan (moldovai), Belberova (bolgár), Demirkan (görög).

59 kg (12 induló). Bognár Erika (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Negyeddöntő: Teresa Lumia (olasz)
Az ágára sorsolt még: Duman (török), Mytkowska (lengyel).

68 kg (11 induló). Elekes Emese (Vasas SC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Selejtező: Marta Pajula (észt)
Az ágára sorsolt még: Ciunek (lengyel), Szadcsanka (fehérorosz), Aksoy (török), Meier (német), Timofejeva (orosz).

76 kg (10 induló). Nagy Bernadett (Újpesti TE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Negyeddöntő:: Greta Ceponyte (litván)
Az ágára sorsolt még: Lera Celda (spanyol), Szurovceva (orosz).

Hírek  »



Támogatóink