Következő Esemény
Veterán országos bajnokság
Miskolc Egyetemi Körcsarnok, Miskolc, Egyetem u. 5. - 2019-09-07 10:30

Junior-világbajnokság
Már csak 0 nap!  
  

Lévai junior Európa-bajnok, Losonczi ezüst-, Vitek bronzérmes

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2019-06-02
 nyomtatás  ajánlás
Három magyar éremmel kezdődött meg a 2019. évi junior Európa-bajnokság Spanyolországban. Az első öt súlycsoport helyosztóin két döntőben és egy bronzmérkőzésen volt érdekelt a magyar különítmény. A 77 kilogrammosok között Lévai Tamás szenzácis birkózást bemutatva orosz ellenfelével is elbánt, így megszerezte élete első Európa-bajnoki címét. A 87 kilóban a remek formában lévő Losonczi Dávid sajnos nem bírt orosz riválisával, technikai tussal kikapott, így ezüstérmes lett. A 130 kilóban versenyző Vitek Dáriusz szinte esélyt sem adott lengyel vetélytársának, 10-1-re győzött, bronzérmes lett Spanyolországban. A nap negyedik magyar birkózója, a 63 kilogrammos Gyürky Tibor egy vereség után búcsúzott a viadaltól.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
77 kg: Lévai Tamás - Thomas Dacher (francia) 9-0
- a spanyolt legyőző szerb Maletin következik

130 kg: Vitek Dáriusz - Vladiszlav Kovalenko (ukrán) 9-0
- a cseht legyőző azeri következik

Nyolcaddöntők:
63 kg: Adam Gauzsajev (orosz) - Gyürky Tibor 5-0
- az oroszt az elődöntőben legyőzték, így Gyürky búcsúzott

77 kg: Lévai Tamás - Andrija Maletin (szerb) 7-0
- az ukrán következik a negyeddöntőben

87 kg: Losonczi Dávid - Jacob Logaard (svéd) 4-1
- az örményt legyőző azeri következik

Negyeddöntők:
77 kg: Lévai Tamás - Dmitro Vaszeckij (ukrán) 9-0
- a görögöt, lengyelt és törököt legyőző fehéroroszt következik a döntőbe jutásért

87 kg: Losonczi Dávid - Lacsin Valijev (azeri) 7-2
- a spanyolt, törököt és ukránt legyőző fehérorosz jön a döntőbe jutásért

130 kg: Vitek Dáirusz - Sarhan Mammadov (azeri) 3-1
- a lengyelt és grúzt legyőző török következik a döntőbe jutásért

Elődöntők:
77 kg: Lévai Tamás - Mikita Kazakov (fehérorosz) 9-0
- a grúzt, bolgárt és litvánt legyőző orosz következik a döntőben

87 kg: Losonczi Dávid - Ihar Jarasevics (fehérorosz) 18-9
- a bolgárt, lengyelt és grúzt legyőző orosz következik a döntőben

130 kg: Muhammet Bakir (török) - Vitek Dáriusz 8-0
- a bronzcsatában a lengyel-grúz vigaszági mérkőzés győztese következik

Bronzmérkőzés:
130 kg: Vitek Dáriusz - Tomasz Wawrzynczyk (lengyel) 10-1

Döntő mérkőzések:
77 kg: Lévai Tamás - Hamid Iszajev (orosz) 4-1
87 kg: Ilia Jermolenko (orosz) - Losonczi Dávid 8-0


A hétfői súlycsoportok végeredményei:

55 kg (16 induló)
Junior Európa-bajnok: Pridon Abuladze (Grúzia)
2. Anvar Allahijarov (Oroszország)
3. Zaur Alijev (Azerbajdzsán) és Artium Deleanu (Moldova)
5. Gevorg Szukijaszijan (Örményország) és Vladiszlav Kuzko (Ukrajna)

63 kg (19 induló)
Junior Európa-bajnok: Abdullah Toprak (Törökország)
2. Leri Abuladze (Grúzia)
3. Adam Gauzsaev (Oroszország) és Hracsja Pogoszjan (Örményország)
5. Gytis Kulevicius (Litvánia) és Aljakszandr Pecsurenka (Fehéroroszország)
… 16. Gyürky Tibor (Magyarország)

77 kg (24 induló)
JUNIOR EURÓPA-BAJNOK: LÉVAI TAMÁS (MAGYARORSZÁG)
2. Hamid Iszajev (Oroszország)
3. Nika Serbakovi (Grúzia) és Mikita Kakakov (Fehéroroszország)
5. Arminas Lygnugaris (Litvánia) és Dmitro Vaszickij (Ukrajna)

87 kg (21 induló)
Junior Európa-bajnok: Ilija Jermolenko (Oroszország)
2. LOSONCZI DÁVID (MAGYARORSZÁG)
3. Giorgi Kacanasvili (Grúzia) és Ihar Jarasevics (Fehéroroszország)
5. Michal Dybka (Lengyelország) és Jacob Logaard (Svédország)

130 kg (14 induló)
Junior Európa-bajnok: Muhammet Bakir (Törökország)
2. Oszman Sadov (Oroszország)
3. Nikola Milatovic (Norvégia) és VITEK DÁRIUSZ (MAGYARORSZÁG)
5. Raman Ulaszav (Fehéroroszország) és Tomasz Wawrzynczyk (Lengyelország)


A sorsolás:

55 kg (16 induló). Nincs magyar résztvevő!
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

63 kg (19 induló). Gyürky Tibor (Tatabányai SC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Gauzsajev (orosz)

Az ágára sorsolt még: Nurijev (azeri), De Matos Oli (portugál), Kulevicius (litván), Abuladze (grúz), Canter (moldovai), Mirosnik (ukrán).

77 kg (24 induló). Lévai Tamás (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Dacher (francia)

Az ágára sorsolt még: Demcenko (lett), Bednarz (lengyel), Pepesz (görög), Kazakov (fehérorosz), Latvala (finn), Kalkan (török), Gremm (német), Ahlgren (svéd), Haszanov (azeri), Vaszeckij (ukrán), Sterkenburg (holland), Pogoszjan (örmény), Maletin (szerb), Pavon Hermos (spanyol).

87 kg (21 induló). Losonczi Dávid (ESMTK)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Logaard (svéd)

Az ágára sorsolt még: Bagdaszarjan (örmény), Pahikainen (finn), Valijev (azeri), Tan (török), Dermanovics (szerb), Alvarez Ramo (spanyol), Jarasevics (fehérorosz), Sadt (ukrán), Papadopoulos (német), Podgorelec (szlovén), Zemp (svájci).

130 kg (14 induló). Vitek Dáriusz (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Kovalenko (ukrán)

Az ágára sorsolt még: Albini (cseh), Mammadov (azeri), Wawrzynczyk (lengyel), Bakir (török), Esadze (grúz), Garcia Conej (spanyol).

Hírek  »



Támogatóink