Következő Esemény
Edzői és bírói konferencia
Budapest, Országbíró u. 44-46. - 2019-01-18 09:00

Polyák Imre Emlékverseny
Már csak 36 nap!  
  

Volt mit ünnepelni

 Fotó: RT  Írta: Deák Zsigmond  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2018-12-13
 nyomtatás  ajánlás
Lezajlott a hagyományos Birkózókarácsony, avagy sportágunk hazai szövetsége (MBSZ) könnyed hangulatú, zenével és tombolával színesített bankettel zárta az évet szerda este a Hotel Marriottban.

Bacsa Péter ügyvezető alelnök beszédében elmondta, hogy nem lehet másképp értékelni 2018-at, mint nagyszerűnek, hiszen többek között sikerült megrendezni minden idők legnagyobb és legjobb világbajnokságát, amelyen a kiemelkedő magyar eredmények sem maradtak el (egy arany, két ezüst, egy bronz, négy ötödik hely), letették a Kozma István Magyar Birkózó Akadémia alapkövét, s nemrég a már a bokrétaünnepet is megtartották a szerkezetkész épületnél, valamint Varga János révén újra bekerült egy sportági legenda a Nemzet Sportolói közé. Hozzátette, 2019-ben új és nehéz feladatok várnak a magyar birkózásra, elkezdődik például az olimpiai kvalifikációs időszak az asztanai vb-vel, s reményét fejezte ki, hogy egy év múlva hasonlóan emelkedett hangulatban lesz mit ünnepelni.

Az eseményen különböző korosztályokban díjazták a legeredményesebb versenyzőket és edzőiket, s kiderült, kik lettek az év birkózói: kötöttfogásban a világbajnok Bácsi Péter, a nőknél a vb-bronzérmes Barka Emese, szabadfogásban a vb-5. Olejnik Pavlo, az év edzőjének Sike András kötöttfogású szakágvezetőt választották. Kiosztották a médiadíjakat, az évfordulós elismeréseket, az életműdíjakat, illetve az MBSZ egy egy megállapodást is kötött az Autestic céggel, mint új támogatóval a 2018-as Birkózókarácsonyon.

A 2018. évi korosztályos világversenyeken elért eredmények:

SERDÜLŐ KOROSZTÁLY:

Serdülő Európa-bajnokság
Magyarország, Győr

Kötöttfogás:
48 kg: 2. Kovács Gábor (Esztergomi BSE)
85 kg: 1. Varsányi László (Budapesti Honvéd SE)
85 kg: 3. Borosi Henrik (Egri VSE)

Női birkózás:
33 kg: 2. Fáth Laura (KASI)
36 kg: 5. Sebők Kinga (Esztergomi BSE)
46 kg: 3. Matyi Vivien (ESMTK)
50 kg: 3. Borsos Viktória (Kőbánya SC)
50 kg: 3. Szenttamási Róza (Csepeli BC)
54 kg: 3. Vizi Flóra (Csepeli BC)

Szabadfogás:
68 kg: 5. Rizmajer Márton (Csepeli BC)

 

KADET KOROSZTÁLY:

Kadet Európa-bajnokság
Macedónia, Szkopje

Kötöttfogás:
48 kg: 5. Kovács Gábor (Esztergomi BSE)
60 kg: 3. Tösmagi Attila (ESMTK)
92 kg: 5. Végh Artúr (Érdi Spartacus)

Női birkózás:
49 kg: 2. Szenttamási Róza (Csepeli BC)
57 kg: 1. Szél Anna (Orosházi SBK)
65 kg: 2. Szabados Noémi (FTC)
69 kg: 5. Nagy Alexa (Csepeli BC)

Szabadfogás:
60 kg: 5. Balázs Bálint (Tatabányai SC)
92 kg: 5. Hencz Joel (Kecskeméti TE)

Kadet-világbajnokság
Horvátország, Zágráb

Női birkózás:
57 kg: 2. Szél Anna
65 kg: 5. Szabados Noémi

Szabadfogás:
71 kg: 5. Mezei Dominik
80 kg: 2. Korcsog Milán

Ifjúsági Olimpiai Játékok
Argentina, Buenos Aires

Női birkózás:
49 kg: 5. Szenttamási Róza (Csepeli BC)
57 kg: 2. Szél Anna (Orosházi SBK)

Gymnasiade
Marokkó, Marrakes

Kötöttfogás:
71 kg: 4. Horváth Ádám (Budapesti Honvéd SE)
80 kg: 1. Mezei Patrik (Érdi Spartacus)

Női birkózás:
46 kg: 2. Nagy Anikó (Niké SE)
53 kg: 2. Vizi Flóra (Csepeli BC)

Szabadfogás:
71 kg: 1. Nagy Péter (Csepeli BC)
80 kg: 3. Veszeli Dániel (Csepeli BC)
110 kg: 2. Ubornyák Csaba (Kecskeméti TE)

 

JUNIOR KOROSZTÁLY:

Junior Európa-bajnokság
Olaszország, Róma

Kötöttfogás:
63 kg: 3. Váncza István (FTC)
72 kg: 3. Lévai Tamás (Budapesti Honvéd SE)
87 kg: 2. Szőke Alex (ESMTK)

Női birkózás:
55 kg: 5. Szekér Szimonetta (Budapesti Honvéd SE)
62 kg: 5. Felhő Viktória (Kiskunhalasi BC)
65 kg: 5. Szabados Noémi (FTC)

Szabadfogás:
57 kg: 5. Farkas Rajmund (Kecskeméti TE)
86 kg: 2. Szurovszki Patrik (Pénzügyőr SE)

Junior-világbajnokság
Szlovákia, Trnava

Kötöttfogás:
63 kg: 3. Váncza István (FTC)
82 kg: 3. Takács István (BVSC-Ganz-Jászkisér)
97 kg: 3. Vátzi Bálint (Dorogi NC)

Szabadfogás:
86 kg: 3. Szurovszki Patrik (Pénzügyőr SE)

 

U23-AS KOROSZTÁLY:

U23-as Európa-bajnokság
Törökország, Isztambul

Kötöttfogás:
55 kg: 5. Kovács Bence (Érdi Spartacus)
63 kg: 5. Torba Erik (Budapesti Honvéd SE)
67 kg: 2. Losonczi Ottó (ESMTK)
72 kg: 5. Lévai Tamás (Budapesti Honvéd SE)
82 kg: 5. Losonczi Dávid (ESMTK)
87 kg: 5. Vitek Dáriusz (Budapesti Honvéd SE)
97 kg: 5. Török Zsolt (Pénzügyőr SE)
130 kg: 3. Almási Ferenc (ESMTK)

Női birkózás:
55 kg: 3. Galambos Ramóna (Pécsi EAC)
57 kg: 3. Vilhelm Viktória (Újpesti TE)

U23-as világbajnokság
Románia, Bukarest

Kötöttfogás:
67 kg: 3. Losonczi Ottó (ESMTK)
72 kg: 3. Lévai Tamás (BHSE)
97 kg: 2. Török Zsotl (PSE)

Szabadfogás:
65 kg: 5. Asarin Roman (ESMTK)

 

FELNŐTT KOROSZTÁLY:

Felnőtt Európa-bajnokság
Oroszország, Kaszpijszk

Kötöttfogás:
72 kg: 3. Korpási Bálint (BVSC-Ganz-Jászkisér)
77 kg: 3. Lőrincz Tamás (Budapesti Honvéd SE)
82 kg: 5. Szabó László (Újpesti TE)
97 kg: 3. Kiss Balázs (BVSC-Ganz-Jászkisér)
130 kg: 5. Lám Bálint (Budapesti Honvéd SE)

Női birkózás:
53 kg: 5. Dénes Mercédesz (Érdi Spartacus)
57 kg: 3. Barka Emese (Csepeli BC)
65 kg: 5. Sleisz Gabriella (ESMTK)

Szabadfogás:
79 kg: 3. Nagy Mihály (Sziget SC)

Felnőtt világbajnokság
Magyarország, Budapest

Kötöttfogás:
72 kg: 2. Korpási Bálint (BVSC)
77 kg: 2. Lőrincz Tamás (BHSE)
82 kg: 1. Bácsi Péter (FTC)
97 kg: 5. Kiss Balázs (BVSC)

Női birkózás:
57 kg: 3. Barka Emese (Csepeli BC)
62 kg: 5. Sastin Marianna (Vasas SC)
76 kg: 5. Németh Zsanett (UTE)

Szabadfogás:
97 kg: 5. Olejnik Pavlo

Egyetemi-világbajnokság
Brazília, Goiana

Kötöttfogás:
67 kg: 2. Balatoni Bence (Monori SE)
72 kg: 3. Fritsch Róbert (Pénzügyőr SE)
97 kg: 2. Tóth Bendegúz (ESMTK)

Női birkózás:
57 kg: 1. Galambos Ramóna (PEAC)

Szabadfogás:
70 kg: 3. Gergely László (Sziget SC)
86 kg: 2. Nagy Mihály (Sziget SC)
92 kg: 2. Tóth Bendegúz (ESMTK)
97 kg: 3. Tomin Márton (Sziget SC)
125 kg: 1. Borsos Bálint (Bajai BC)

Hírek  »



Támogatóink