Következő Esemény
Diák I-es kötöttfogású országos bajnokság
Zalaegerszeg - 2019-03-30 10:30

Felnőtt Európa-bajnokság
Már csak 12 nap!  
  

Óriási ESMTK fölény a diák szabadfogású csapatbajnokságon

 Fotó: Internet  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2018-12-08
 nyomtatás  ajánlás
Miskolc város Egyetemi Körcsarnokának három szőnyege adott otthont a 2018. évi diák szabadfogású országos bajnokságnak. A területi csapatbajnokságokról bejutott 19 együttes közül 15-en képviseltették magukat a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei városban. A csoportmérkőzések, majd az elődöntős csoportmérkőzéseket követően kialkultak a helyosztók párosításai. Az ötödik helyért a Kiskunfélegyháza a Vasast, a harmadik helyért a Cegléd a Diósgyőrt győzte le. A fináléban meglepetésre igencsak könnyedén, mind a 11 mérkőzést megnyerve, 42-5-re diadalmaskodott az ESMTK csapata a Dorogi NC-vel szemben.

Bajnokcsapat: ESMTK
Edzők: Kliment László, Purczeld Gábor, Antaly Sándor.
Versenyzők: Kerecsanin Mátyás, Farkas Zsombor, László Mózes, Jász Bálint, Farkas Márk, Olasz Bende, Kis Levente, Kovács Barnabás, Szalai Balázs, Felkai Bendegúz, Kádár Zsombor, Szabó Borisz, Vincze Benedek, Kertész Dominik, Kosovics Márton, Budai András, Fábián Barnabás, Nagy Gergely, Kis Mátyás, Máltsik Zsombor.
2. Dorogi NC
3. Ceglédi VSE
4. Diósgyőri BC
5. Kiskunfélegyházi BSE
6. Vasas SC
7. Érdi Spartacus
8. Egri VSE
9. Pécsi EAC
10. Pénzügyőr SE
11. Adácsi BC
12. Tatabányai SC
13. Orosházi SBK
14. Csepeli BC
15. Orosházi BE


Helyosztók:

1-2: ESMTK - Dorogi NC 42-5
3-4: Ceglédi VSE - Diósgyőri BC 33-20
5-6: Kiskunfélegyházi BSE - Vasas SC 33-20

‘A’ elődöntők:
Ceglédi VSE - Kiskunfélegyházi BSE 44-10
Dorogi NC - Kiskunfélegyházi BSE 42-10
Dorogi NC - Ceglédi VSE 27-25

Az ‘A’ elődöntők végeredményei:
1. Dorogi NC 4 pont
2. Ceglédi VSE 2 pont
3. Kiskunfélegyházi BSE 0 pont

‘B’ elődöntők:
ESMTK - Diósgyőri BC 31-19
ESMTK - Vasas SC 35-11
Diósgyőri BC - Vasas SC 29-17

A ‘B’ elődöntők végeredményei:
1. ESMTK 4 pont
2. Diósgyőri BC 2 pont
3. Vasas SC 0 pont

A csoportmérkőzések végeredményei:

‘A’ csoport:
Dorogi NC - Csepeli BC 36-16
Dorogi NC - Érdi Spartacus 42-10
Érdi Spartacus - Csepeli BC 40-13

Az ‘A’ csoport végeredménye:
1. Dorogi NC 4 pont
2. Érdi Spartacus 2 pont
3. Csepeli BC 0 pont

‘B’ csoport:
ESMTK - Pécsi EAC 42-7
ESMTK - Orosházi BE 46-7
Pécsi EAC - Orosházi BE 34-19

A ‘B’ csoport végeredménye:
1. ESMTK 4 pont
2. Pécsi EAC 2 pont
3. Orosházi BE 0 pont

‘C’ csoport:
Ceglédi VSE - Orosházi SBK 43-10
Ceglédi VSE - Egri VSE 37-15
Egri VSE - Orosházi SBK 30-19

A ‘C’ csoport végeredménye:
1. Ceglédi VSE 4 pont
2. Egri VSE 2 pont
3. Orosházi SBK 0 pont

‘D’ csoport:
Diósgyőri BC - Tatabányai SC 38-15

A ‘D’ csoport végeredménye:
1. Diósgyőri BC 2 pont
2. Tatabányai SC 0 pont

‘E’ csoport:
Kiskunfélegyházi BSE - Adácsi BC 28-19

Az ‘E’ csoport végeredménye:
1. Kiskunfélegyházi BSE 2 pont
2. Adácsi BC 0 pont

‘F’ csoport:
Vasas SC - Pénzügyőr SE 22-20

Az ‘F’ csoport végeredménye:
1. Vasas SC 2 pont
2. Pénzügyőr SE 0 pont

A versenyen közreműködő bírók: Rögler Gábor (elnök), Kismóni János, Szántóné Csánó Zsófia, Jászkai Imre, Szarka Imre, Berde László, Kismóni Móric, Szilágyi György, Szenttamási Laura, Fék Szabolcs (versenyiroda), Tollár Dániel (versenyiroda).

Hírek  »



Támogatóink