Következő Esemény
Edzői és bírói konferencia
Budapest, Országbíró u. 44-46. - 2019-01-18 09:00

Polyák Imre Emlékverseny
Már csak 36 nap!  
  

Tóth és Nagy is a nyolcaddöntőben esett ki az U23-as világbajnokságon

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2018-11-16
 nyomtatás  ajánlás
A bukaresti U23-as világbajnokság második szabadfogású versenynapján két magyar vereség született. A 125 kilogrammos Nagy Mihály grúztól kapott ki 3-2-re, míg a 92 kilogrammos Tóth Bendegúz 10-0-ra maradt alul ukrán ellenfelével szemben. Mindketten a nyolcaddöntőben szenvedtek vereséget, és ezzel búcsúztak a világbajnoki küzdelmektől. A 2018. évi U23-as világbajnokság szabadfogású versenyében 39 ország, 214 birkózója próbált szerencsét.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Nyolcaddöntők:
92 kg: Bogdan Hricaj (ukrán) - Tóth Bendegúz 10-0
- az ukránt az azeri megverte az elődöntőben, így Bende kiesett

125 kg: Rolandi Andriadze (grúz) - Nagy Mihály 3-2
- a grúzt az amerikai győzte le az elődöntőben, ezzel Misi kiesett


A szombati súlycsoport végeredményei:

61 kg (21 induló)
U23-as világbajnok: Magomedraszul Idriszov (Oroszország)
2. Sean Fausz (Egyesült Államok)
3. Nikolai Okhlopkov (Románia) és Mingu Liju (Kína)
5. Ulukbek Zsoldosbekov (Kirgizisztán) és Iman Szadegikukande (Irán)

74 kg (23 induló)
U23-as világbajnok: Avtandil Kentcsadze (Grúzia)
2. Maxim Vasilioglo (Románia)
3. Navid Zanganeh (Irán) és Timur Bizsojev (Oroszország)
5. Andranik Gabrijeljan (Örményország) és Ahszarbek Gulajev (Szlovákia)

86 kg (21 induló)
U23-as világbajnok: Kamran Gaszempur (Irán)
2. Artur Najfonov (Oroszország)
3. Ganhujag Ganbajatar (Mongólia) és Murad Szulejmanov (Azerbajdzsán)
5. Arif Ozen (Törökország) és Alexander Moore (Kanada)

92 kg (18 induló)
U23-as világbajnok: Samil Zubajrov (Azerbajdzsán)
2. Aszlanbek Szotijev (Oroszország)
3. Hosszejn Sabazigazvar (Irán) és Bogdan Hricaj (Ukrajna)
5. Irakli Mcituri (Grúzia) és Szargisz Hovszepjan (Örményország)
… 17. Tóth Bendegúz (Magyarország)

125 kg (21 induló)
U23-as világbajnok: Szajid Gamidov (Oroszország)
2. Youssif Hemida (Egyesült Államok)
3. Rolandi Andrijadze (Grúzia) és Amin Taheri (Irán)
5. Jaszuhiro Jamamoto (Japán) és Kamil Kosciolek (Lengyelország)
… 16. Nagy Mihály (Magyarország)

Szabadfogású csapatpontverseny:
1. Oroszország 181 pont
2. Grúzia 108 pont
3. Irán 105 pont
… 18. Magyarország 14 pont


A sorsolás:

92 kg (18 induló). Tóth Bendegúz (ESMTK)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Bohdan Hricaj (ukrán)

Az ágára sorsolt még: Brunner (amerikai), Gergen (román), Radzijanok (fehérorosz), Kumar (indiai), Csilajev (kazah), Szolijev (üzbég), Zubajrov (azeri), Hovszepjan (örmény).

125 kg (21 induló).
Nagy Mihály (Sziget SC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Rolandi Andriadze (grúz)

Az ágára sorsolt még: Hemida (amerikai), Jamamoto (japán), Abdalla (egyiptomi), Jabrailov (moldovai), Heino (finn), Katake (indiai), Lungu (román), Holmatov (üzbég).

Hírek  »



Támogatóink