Következő Esemény
Területi kötöttfogású diákolimpiai bajnokság
Kaba, Kossuth utca 2. - 2018-09-08 10:30

Junior-világbajnokság
Már csak 31 nap!  
  

Varsányi Európa-bajnok, Borosi bronz-, Kovács ezüstérmes Győrben

 Fotó: Internet  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2018-06-16
 nyomtatás  ajánlás
Nincs is ennél szebb zárás! Magyarország himnuszával zárult a 2018. évi, győri serdülő Európa-bajnokság. A magyarok legszebb dallamait Varsányi Lászlónak köszönhette a szép számú közönség, hiszen a Budapesti Honvéd büszkesége 2-1-re legyőzte a kötöttfogású 85 kilogrammosok döntőjében török riválisát, ezzel Európa-bajnoki címet hazájának. A vasárnapi megmérettetés során ugyancsak ebben a kategóriában lett harmadik az egri Borosi Henrik, valamint Varsányihoz hasonlóan Kovács Gábor is döntőt birkózhatott a 48 kilogrammosoknál, végül szépen csillogó ezüstérmet szerzett Győrben. A kötöttfogású súlycsoportok felét Oroszország birkózói nyerték, míg a maradék ötön Magyarország, Lengyelország, Azerbajdzsán, Grúzia és Ukrajna osztozott. A magyar együttes az előkelő hatodik helyen zárt a nagyon sűrű mezőnyben. A 2018. évi serdülő kötöttfogású Európa-bajnokságon 25 ország, 237 birkózója küzd az aranyérmekért.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
38 kg: Mizsei Zoltán - Kirilov (bolgár) tus 15-12-nél
41 kg: Lévai Levente - Osmanovic (horvát) 9-0
44 kg: Takács Zsolt - Onofrei (román) 11-0
57 kg: Zurai Rajmund - Szoszunov (izraeli) 7-1
62 kg: Perkka (finn) - Balázs Bálint 9-0
62 kg: Déri Dominik - Boicu (román) 10-0
68 kg: Cibanev (ukrán) - Kovács Gergely 8-4
68 kg: Szinay Csaba - Szerencsés (szlovákiai) 8-0
75 kg: Kekenj Norbert - Molnár (szerbiai) 10-0

Nyolcaddöntők:
38 kg: Glonti (grúz) - Mizsei Zoltán 8-0
41 kg: Iszakov (orosz) - Lévai Levente tus 4-2-nél
44 kg: Takács Zsolt - Erkkola (finn) 8-0
48 kg: Kovács Gábor - Gasperini (olasz) 10-0
52 kg: Kovács Ádám - Kristerson (észt) 2-1
57 kg: Holubovszki (ukrán) - Zurai Rajmund 9-2
62 kg: Zejnalov (azeri) - Déri Dominik 10-2
68 kg: Szinay Csaba -
Guerrera (olasz) 9-0
75 kg: Terzijszki (bolgár) - Kekenj Norbert 4-3
85 kg: Borosi Henrik - Pajula (észt) 4-0
85 kg: Varsányi László - Karapetjan (örmény) 9-0

Negyeddöntők:

44 kg: Lobko (ukrán) - Takács Zsolt 8-0
48 kg: Kovács Gábor - Ordzsonikidze (grúz) 7-6

52 kg: Berber (török) - Kovács Ádám 10-1
68 kg: Hajimov (izraeli) - Szinay Csaba 8-0
85 kg: Borosi Henrik - Porebnyi (ukrán) 5-1
85 kg: Varsányi László - Dimov (bolgár) 10-1

Elődöntők:
48 kg:
Kovács Gábor - Ulutas (török) 9-0
85 kg: Varsányi László - Viliulis (litván) tus 4-0-nál
85 kg: Oruc (török) - Borosi Henrik 5-3

Vigaszági mérkőzések:
38 kg: Adomavicius (litván) - Mizsei Zoltán 8-0
41 kg: Lungu (román) - Lévai Levente 13-11
68 kg: Kovács Gergely - Parusev (bolgár) 9-0
68 kg: Alizada (azeri) - Kovács Gergely 10-1

Bronzmérkőzések:
85 kg:
Borosi Henrik - Covali (moldovai) 7-0

Döntő:
48 kg:
 Skrzypczak (lengyel) - Kovács Gábor tus 2-0-nál
85 kg: Varsányi László - 
Oruc (török) 2-1

Kiesett: Mizsei Zoltán (38 kg), Lévai Levente (41 kg), Takács Zsolt (44 kg), Kovács Ádám (52 kg), Zurai Rajmund (57 kg), Balázs Bálint (62 kg), Déri Dominik (62 kg), Kovács Gergely (68 kg), Szinay Csaba (68 kg), Kekenj Norbert (75 kg).


A serdülő kötöttfogású Európa-bajnokság végeredményei:

38 kg (24 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Valerij Mangutov (Oroszország)
2. Tamazi Glonti (Grúzia)
3. Alexandr Panis (Moldova) és Kaspars Bondarenko (Lettország)
5. Szuren Movsziszjan (Örményország) és Vilius Adomavicius (Litvánia)
… 9. MIzsei Zoltán (Magyarország)

41 kg (22 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Aszlan-Bek Iszakov (Oroszország)
2. Homerosz Arakeljan (Örményország)
3. Melkamu Fetene (Izrael) és Rati Hozrevanidze (Grúzia)
5. Imed Hudzsadze (Ukrajna) és Julian Lungu (Románia)
… 8. Lévai Levente (Magyarország)

44 kg (19 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Alimhan Aszalajev (Oroszország)
2. Kazim Tikence (Törökország)
3. Henrik Gevorcjan (Örményország) és Olekszandr Lobko (Ukrajna)
5. Aljakszej Simanovics (Fehérororszország) és Elia Caresia (Olaszország)
… 7. Takács Zsolt (Magyarország)

48 kg (21 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Olivier Skrzypczak (Lengyelország)
2. KOVÁCS GÁBOR (MAGYARORSZÁG)
3. Temuri Ordzsonikidze (Grúzia) és Denis MIhai (Románia)
5. Saban Ulutas (Törökország) és Vitalie Eriomenco (Moldova)

52 kg (26 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Elmir Alijev (Azerbajdzsán)
2. Imran Alijev (Oroszország)
3. Alperen Berber (Törökország) és Davit Dzsotjan (Örményország)
5. Jordan Arnajudov (Bulgária) és Serkan Sariyar (Törökország)
… 12. Kovács Ádám (Magyarország)

57 kg (31 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Nika Broladze (Grúzia)
2. Nikoloz Margvelasvili (Grúzia)
3. Furkan Erken (Törökország) és Marian Holuboszki (Ukrajna)
5. Alexander Krikuha és Artur Diguzov (mindkettő Oroszország)
… 15. Zurai Rajmund (Magyarország)

62 kg (29 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Szergej Federov (Oroszország)
2. Galip Top (Törökország)
3. Steve Momilia (Olaszország) és Nikolozi Sijukasvili (Grúzia)
5. Cesare De Vita (Olaszország) és Alexandru Solovei (Moldova)
… 13. Déri Dominik (Magyarország)
… 26. Balázs Bálint (Magyarország)

68 kg (25 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Ivan Cibanev (Ukrajna)
2. Vadim Bogov (Oroszország)
3. Data Cshajidze (Grúzia) és Ali Alizada (Azerbajdzsán)
5. Omer Tatar (Törökország) és Majik Hajimov (Izrael)
… 7. Szinay Csaba (Magyarország)
… 8. Kovács Gergely (Magyarország)

75 kg (22 induló)
Serdülő Európa-bajnok: Alan Amrijev (Oroszország)
2. Yusuf Golbasi (Törökország)
3. Jago Gobadze (Grúzia) és Hajurila Krajinov (Fehéroroszország)
5. Ivan Navumav (Fehéroroszország) és Vlagyiszlav Petrenko (Ukrajna)
… 10. Kekenj Norbert (Magyarország)

85 kg (19 induló)
SERDÜLŐ EURÓPA-BAJNOK: VARSÁNYI LÁSZLÓ (MAGYARORSZÁG)
2. Omer Oruc (Törökország)
3. BOROSI HENRIK (MAGYARORSZÁG) és Simonas Viliulis (Litvánia)
5. Rastislav Covali (Moldova) és Rajev Dimov (Bulgária)

Kötöttfogású csapatpontverseny:
1. Oroszország
2. Törökország
3. Grúzia
… 6. Magyarország


Sorsolás:

38 kg (24 induló). Mizsei Zoltán (FTC) 

  • Selejtező: Kirilov (bolgár)

Az ágára sorsolt még: LTU, GEO, SRB, EST, UKR, ROU, LAT, TUR, GEO, UKR, RUS, SVK, ARM, POL.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

41 kg (22 induló). Lévai Levente (Esztergomi BSE)

  • Selejtező: Osmanovic (horvát)

Az ágára sorsolt még: BLR, ARM, GEO, AZE, EST, ITA, RUS, ROU, AZE, BUL, LAT, TUR.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

44 kg (19 induló). Takács Zsolt (ESMTK)

  • Selejtező: Onofrei (román)

Az ágára sorsolt még: BLR, ITA, RUS, POL, GEO, UKR, SRB, FIN, GRE.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

48 kg (21 induló). Kovács Gábor (Esztergomi BSE)

  • Nyolcaddöntő: Gasperini (olasz)

Az ágára sorsolt még: GEO, UKR, RUS, ARM, TUR, BLR.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

52 kg (26 induló). Kovács Ádám (Dévaványa)

  • Nyolcaddöntő: Kristerson (észt)

Az ágára sorsolt még: TUR, ROU, BUL, MDA, AZE, CRO, SVK, NED.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

57 kg (31 induló). Zurai Rajmund (Diósgyőri BC)

  • Selejtező: Szoszunov (izraeli)

Az ágára sorsolt még: UKR, GRE, LTU, SVK, BLR, MDA, GEO, RUS, BLR, TUR, ARM, ROU, BUL, POL.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

62 kg (29 induló). Balázs Bálint (Tatabányai SC), Déri Dominik (Kaposvári SI)

  • Selejtező (Balázs): Perkka (finn)

Az ágára sorsolt még (Balázs): BUL, RUS, EST, GRE, ITA, POL, ARM, ITA, ARM, LTU, UKR.

  • Selejtező (Déri): Boicu (román)

Az ágára sorsolt még (Déri): AZE, ISR, BLR, MDA, LTU, SRB, BLR, GEO, GRE, AZE, TUR, UKR, MDA, POL.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

68 kg (25 induló). Kovács Gergely (Esztergomi BSE), Szinay Csaba (Diósgyőri BC)

  • Selejtező (Kovács): Cibanev (ukrán)
  • Selejtező (Szinay): Szerencsés (szlovákiai)

Az águkra sorsolt még: FIN, BUL, EST, AZE, ARM, ROU, LTU, ISR, ITA, ROU, SRB, ITA.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

75 kg (22 induló). Kekenj Norbert (ESMTK)

  • Selejtező: Molnár (szerbiai)

Az ágára sorsolt még: UKR, GRE, BUL, ROU, MDA, SVK, TUR, LTU, BLR, EST, GRE, MDA.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

85 kg (18 induló). Borsosi Henrik (Egri VSE), Varsányi László (Budapesti Honvéd SE)

  • Nyolcaddöntő (Borosi): Pajula (észt)

Az ágára sorsolt még (Borosi): AZE, UKR, EST, TUR, BLR, MDA.

  • Nyolcaddöntő (Varsányi): Karapetjan (örmény)

Az ágára sorsolt még (Varsányi): ROU, BUL, GEO, LTU, SRB, POL, GRE, RUS.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

Hírek  »



Támogatóink