Következő Esemény
Területi kötöttfogású diákolimpiai bajnokság
Kaba, Kossuth utca 2. - 2018-09-08 10:30

Junior-világbajnokság
Már csak 34 nap!  
  

Veréb kikapott a vigaszágon, véget ért a kaszpijszki felnőtt Eb

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2018-05-04
 nyomtatás  ajánlás
Nehezebb sorsolást aligha össze lehetett volna állítani a kaszpijszki Európa-bajnokság utolsó három magyar versenyzőjének, Molnár Józsefnek, Gulyás Zsombornak és Veréb Istvánnak. A szombati selejtezők során mindhárom birkózónk vereséggel kezdett, közülük végül csak a 86 kilogrammos Veréb István jutott a vigaszágra, miután orosz legyőzője a finálléba verekedte magát. Jimmy a vasárnap délutáni vigaszági mérkőzésen a lengyel Baranowskival nézett farkasszemet, de mivel 9-2-re alul maradt, így számára is véget ért a dagesztáni kontinensbajnokság. A 2018. évi felnőtt szabadfogású Európa-bajnokságán 29 ország, 147 birkózója vesz részt.

A magyar versenyzők mérkőzései

Selejtezők:
61 kg: Vlagyimir Dubov (bolgár) - Molnár József 8-3
- a török 15-10-re legyőzte a bolgárt, így Józsi búcsúzott

74 kg: Madalin Minzala (román) - Gulyás Zsombor 2-1
- a románt a következő körben 6-0-ra verte a török Demirtas, ezzel Zsombor kiesett

86 kg: Artur Najfonov (orosz) - Veréb István 5-0
- az orosz a lengyelt, az olaszt és a törököt is megverte, Jimmy vigaszágra került

Vigaszági mérkőzés:
86 kg: Zbigniew Baranowski (lengyel) - Veréb István 9-2


A szombati súlycsoportok végeredményei:

61 kg (12 induló)
Európa-bajnok: Gadzsimurad Rasidov (Oroszország)
2. Beka Lomtadze (Grúzia)
3. Ivan Guidea (Románia) és Recep Topal (Törökország)
5. Mirdzsalal Hasza Zada (Azerbajdzsán) és Njurun Szkrabin (Fehéroroszország)
… 8. Molnár József (Magyarország)

74 kg (18 induló)
Európa-bajnok: Soner Demirtas (Törökország)
2 .Zelimkhan Khadjiev (Franciaország)
3. Andrej Karpacs (Fehéroroszország) és Frank Chamizo (Olaszország)
5. Zaur Jefendijev (Szerbia) és Akhsarbek Gulaev (Szlovákia)
… 15. Gulyás Zsombor (Magyarország)

86 kg (18 induló)
Európa-bajnok: Artur Najfonov (Oroszország)
2. Alekszandr Gosztijev (Azerbajdzsán)
3. Szandro Aminasvili (Grúzia) és Shamil Kudiiamagomedov (Olaszország)
5. Ahmed Dudarov (Németország) és Fatih Erdin (Törökország)
… 12. Veréb István (Magyarország)

92 kg (14 induló)
Európa-bajnok: Abdulrasid Szadulajev (Oroszország)
2. Sarif Sarifov (Azerbajdzsán)
3. Srdar Boke (Törökország) és Kirilo Mejskov (Ukrajna)
5. Nicolai Ceban (Moldova) és Irakli Mcituri (Grúzia)

125 kg (11 induló)
Európa-bajnok: Taha Akgul (Törökország)
2. Geno Petriasvili (Grúzia)
3. Robert Baran (Lengyelország) és Dzsamaladdin Magomedov (Azerbajdzsán)
5. Johannes Ludescher (Ausztria) és Muradin Kushov (Oroszország)

Szabadfogású csapatpontverseny:
1. Oroszország 204 pont
2. Azerbajdzsán 160 pont
3. Törökország 125 pont
… 13. Magyarország 29 pont


A sorsolás:

61 kg (12 induló). Molnár József (Kecskeméti TE)

  • Selejtező: Vlagyimir Dubov (bolgár) | Világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes.

Az ágára sorsolt még: Szkrabin (fehérorosz), Sejfulau (macedón), Rasidov (orosz), Burukov (ukrán), Topal (török), Barszegjan (örmény).
A 61 kilogrammos súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

74 kg (18 induló). Gulyás Zsombor (Pénzügyőr SE)

  • Selejtező: Madalin Minzala (román) | Kadet és junior Eb-ötödik.

Az ágára sorsolt még: Kentcsadze (grúz), Chamizo (olasz), Cabolov (orosz), Mihajlov (ukrán), Grigorjan (örmény), Umarpasajev (bolgár), Gulajev (szlovák), Demirtas (török).
A 74 kilogrammos súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

86 kg (18 induló). Veréb István (Haladás VSE)

  • Selejtező: Artur Najfonov (orosz) | Junior-világbajnok.

Az ágára sorsolt még: Galsztjan (örmény), Erdin (török), Ilaldayev (svéd), Friev (spanyol), Kudijamagomedov (olasz), Makojev (szlovák), Csitadze (fehérorosz), Baranowski (lengyel).
A 86 kilogrammos súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

Hírek  »



Támogatóink