Következő Esemény
Területi kötöttfogású diákolimpiai bajnokság
Kaba, Kossuth utca 2. - 2018-09-08 10:30

Junior-világbajnokság
Már csak 34 nap!  
  

Barka bronzérmes, Dénes és Sleisz ötödik a nők zárónapján

 Fotó: UWW  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2018-05-02
 nyomtatás  ajánlás
Újabb magyar érem Kaszpijszkban. Az 57 kilogrammos Barka Emese remek birkózással megszerezte pályafutása negyedik Eb-bronzérmét, miután a pénteki napon egy-egy győztes és vesztes csata után 11-0-ra megverte az Eb-harmadik német Mertenst. A nap további két magyarja is bronzmérkőzésen volt érdekelt, az 53 kilogrammos Dénes Mercédeszt azonban az Európa-játékok ezüstérmes lengyel Krawczyk 7-0-nál betusolta, míg a 65 kilogrammos Sleisz Gabriellát az Európa-bajnok svéd Johansson 5-0-ra múlta felül. Ezzel mindkét magyar az ötödik helyen zárta a dagesztáni kontinensbajnokságon. A 2018. évi felnőtt női Európa-bajnokságon 24 ország, 108 birkózója vesz részt.

ÉLŐ: https://unitedworldwrestling.org/event/european-championships-3

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
53 kg: Dénes Mercédesz - Marina Rueda Flores (spanyol) tus 8-0-nál
- a románt 10-0-ra legyőző orosz Orsus lesz Merci következő ellenfele
 
65 kg: Elisz Manolova (azeri) - Sleisz Gabriella 3-0
- az azeri a cseht is megverte a negyeddöntőben, a svéd-orosz győztesével elődöntőzik majd

Negyeddöntők:
53 kg: Sztalvira Orsus (orosz) - Dénes Mercédesz 10-0
- a lengyelt is le győzte az orosz, tehát Merci vigaszágon folytathatja

57 kg: Barka Emese - Tatjana Kit (ukrán) 4-0
- a németet pontozással legyőző Európa-bajnok bolgár következik

Elődöntő:
57 kg: Biljana Zsivkova Dudova (bolgár) - Barka Emese 7-1
- az Eb-bronzérmes német lesz Emese ellenfele a bronzért

Vigaszági mérkőzések:
53 kg:
Dénes Mercédesz - Estera Tamaduianu Dobre (román) 6-5
65 kg: Sleisz Gabriella - Adela Hanzlickova (cseh) 8-1

Bronzmérkőzések:
53 kg: Katarzyna Krawczyk (lengyel) - Dénes Mercédesz tus 7-0-nál

57 kg: Barka Emese - Laura Mertens (német) 11-0

65 kg: Henna Johansson (svéd) - Sleisz Gabriella 5-0


A csütörtöki súlycsoportok végeredményei:

53 kg (14 induló)
Európa-bajnok: Sztalvira Orsus (Oroszország)
2. Vanesza Kaladzsinszkaja (Fehéroroszország)
3. Maria Prevolaraki (Görögország) és Katarzyna Krawczyk (Lengyelország)
5. Aysun Erge (Törökország) és DÉNES MERCÉDESZ (MAGYARORSZÁG)

57 kg (12 induló)
Európa-bajnok: Biljana Zsivkova Dudova (Bulgária)
2. Irina Ologonova (Oroszország)
3. BARKA EMESE (MAGYARORSZÁG) és Aljona Kolesznik (Azerbajdzsán)
5. Laura Mertens (Németország) és Zalina Szidakova (Fehéroroszország)

62 kg (11 induló)
Európa-bajnok: Tajbe Juszein (Bulgária)
2. Inna Trazsukova (Oroszország)
3. Ilona Prokopevnjuk (Ukrajna) és Veranika Ivanova (Fehéroroszország)
5. Luzie Manzke (Németország) és Agnieszka Krol (Lengyelország)

65 kg (11 induló)
Európa-bajnok: Petra Olli (Finnország)
2. Elisz Manolova (Azerbajdzsán)
3. Kriszcina Fedaraska (Fehéroroszország) és Henna Johansson (Svédország)
5. Viktoria Bobeva (Bulgária) és SLEISZ GABRIELLA (MAGYARORSZÁG)

72 kg (8 induló)
Európa-bajnok: Anna Fransson (Svédország)
2. Anasztaszija Zimjankova (Fehéroroszország)
3. Cynthia Vescan (Franciaország) és Alexandra Anghel (Románia)
5. Beste Altug (Törökország) és Alena Perepelkina (Oroszország)

Női csapatpontverseny:
1. Oroszország 173 pont
2. Fehéroroszország 140 pont
3. Törökország 117 pont
… 9. Magyarország 47 pont


A sorsolás:

53 kg (14 induló). Dénes Mercédesz (Érdi Spartacus)

  • Selejtező: Rueda Flores (spanyol) | Nincs komolyabb jegyzett eredménye.

Az ágára sorsolt még: Orsus (orosz), Tamaduianu (román), Krawczyk (lengyel), Lundström (svéd), Bereza (ukrán), Leorda (moldovai).
Az 53 kilogrammos súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

57 kg (12 induló). Barka Emese (Csepeli BC)

  • Negyeddöntő: Tatjana Kit (ukrán) | Kétszeres U23-as Európa-bajnok, Eb-ezüstérmes, vb-bronzérmes.

Az ágára sorsolt még: Mertens (német), Dudova (bolgár).
Az 57 kilogrammos súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

65 kg (11 induló). Sleisz Gabriella (ESMTK)

  • Selejtező: Elisz Manolova (azeri) | Kadet Európa-bajnok, U23-as Eb-bronzérmes, Eb-ötödik.

Az ágára sorsolt még: Hanzlickova (cseh), Johansson (svéd), Popescu (román), Kuznecova (orosz), Ilcsisin (ukrán).
A 65 kilogrammos súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

Hírek  »



Támogatóink