Következő Esemény
Területi kötöttfogású diákolimpiai bajnokság
Kaba, Kossuth utca 2. - 2018-09-08 10:30

Junior-világbajnokság
Már csak 34 nap!  
  

Ligeti Richárd és Juhász Balázs egy-egy vereséggel búcsúzott

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2017-11-25
 nyomtatás  ajánlás
A lengyelországi U23-as világbajnokság zárónapján mindkét szabadfogású versenyzőnk technikai tusos vereséggel kezdett. A 74 kilóban Ligeti Richárd a fehérorosz Karpacstól kapott ki 10-0-ra, míg a 97 kilóban Juhász Balázs az orosz Magomedovtól szenvedett ugyancsak 10-0-s vereséget. Mivel a folytatásban mindkét magyart legyőző birkózó kikapott, így Ligeti és Juhász is búcsúzott a világbajnoki küzdelmektől.

 
Ligeti Richárd (74 kg), Juhász Balázs (97 kg)

Az U23-as világbajnokságot hivatalos Facebook és Instagram-oldalunkon is percről percre tudósítjuk!
fb.com/magyarbirkozosport | instagram.com/wresthun


A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtező:
74 kg: Andrej Karpacs (fehérorosz) - Ligeti Richárd 10-0
- a fehéroroszt a második körben a grúz technikai tussal verte meg, ezzel Ricsi kiesett

Nyolcaddöntő:
97 kg: Raszul Magomedov (orosz) - Juhász Balázs 10-0
- az oroszt az iráni verte meg a negyeddöntőben, tehát Balázs búcsúzott


A 6. versenynap végeredményei:

65 kg (25 induló)
U23-as világbajnok: Nacsin Kujular (Oroszország)
2. Badzsrang Badzsrang (India)
3. Jonesz Jemamicsogajej (Irán) és Joseph Mc Kenna (Egyesült Államok)
5. Haydar Yavuz (Törökország) és Hejori Kalijev (Fehéroroszország)

70 kg (21 induló)
U23-as világbajnok: Richard Lewis (Egyesült Államok)
2. Kumar Vinod (India)
3. Mirza Shuluhija (Grúzia) és Muhammet Akdeniz (Törökország)
5. Nobujosi Takodzsami (Japán) és Zsulfikar Mahamatov (Kazahsztán)

74 kg (25 induló)
U23-as világbajnok: Gadzsi Nabijev (Oroszország)
2. Akhsarbek Gulaev (Szlovákia)
3. Vaszil Mihajilov (Ukrajna) és Avtandil Kentcsadze (Grúzia)
5. Engin Iszmajil (Bulgária) és Isaiah Martinez (Egyesült Államok)
… 24. Ligeti Richárd (Magyarország)

97 kg (21 induló)
U23-as világbajnok: Modzstaba Golejij (Irán)
2. Dzjanis Hramijanikov (Fehéroroszország)
3. Ty Walz (Egyesült Államok) és Murazi Mcselidze (Ukrajna)
5. Csaogijang Jang (Kína) és Raszul Magomedov (Oroszország)
… 17. Juhász Bálint (Magyarország)

Szabadfogású csapatpontverseny:
1. Oroszország 55 pont
2. Kazahsztán 41 pont
3. Grúzia 36 pont
… 18. Magyarország 6 pont


A sorsolás:

74 kg (25 induló). Ligeti Richárd (Haladás VSE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Andrej Karpacs (fehérorosz) | Kadet és U23-as Eb-bronzérmes.

Az ágára került még: Mottaginia (iráni), Jamaszaki (japán), Balfour (kanadai), Pascalov (moldovai), Boldhu (mongol), Kentcsadze (grúz), Mazeika (litván), Alihanjan (örmény), Martinez (amerikai), Nabijev (orosz), Binenmpaium (görög), Majka (lengyel), Vu (kínai), Tilev (kazah).

97 kg (21 induló). Juhász Balázs (Kőbánya SC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Raszul Magomedov (orosz) | Kadet Eb-bronzérmes, Orosz bajnoki bronzérmes.

Az ágára került még: Caras (román), Golejij (iráni), Nogaev (szlovák), Dede (török), Szonoda (japán), Tumurbat (mongol), Mcsedlidze (ukrán), Randhawa (kanadai), Matcsarasvili (grúz), Almentaj (kazah), Iannattoni (olasz).

Hírek  »



Támogatóink