Következő Esemény
Elek Tamás temetése
Budapest, Új köztemető, Kozma utca 8. - 2018-02-21 15:15

Kadet Európa-bajnokság
Már csak 61 nap!  
  

Torba, Losonczi, Nagy és Almási is búcsúzott a világbajnokságon

 Fotó: UWW  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2017-11-21
 nyomtatás  ajánlás
A lengyelországi U23-as világbajnokság második kötöttfogású versenynapja nem sikerült jól a magyar csapat számára. Bár a nap elején Torba Erik remekül birkózott, a negyeddöntőben megállították, majd kazah legyőzőjét két másodperccel a vége előtt levitte a japán, ezzel Erik kiesett. Vereséggel kezdte a napot Losonczi Ottó, Nagy Péter és Almási Ferenc is, közülük azonban csak a 130 kilogrammos Almásinak adódott még egy lehetősége, ám a vigaszágon sem tudott javítani, a többiekhez hasonlóan búcsúzott Bydgoszcban.

   
Torba Erik (59 kg), Losonczi Ottó (66 kg), Nagy Péter (80 kg), Almási Ferenc (130 kg)

Az U23-as világbajnokságot hivatalos Facebook és Instagram-oldalunkon is percről percre tudósítjuk!
fb.com/magyarbirkozosport | instagram.com/wresthun


A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
59 kg: Torba Erik - Di Hu (kínai) 9-1
- a törököt 8-0-ra legyőző junior-világbajnok grúz következik

66 kg: Houssam Omar (svéd) - Losonczi Ottó 3-2
- a svédet a következő körben 9-1-re verte a kazah, ezzel Ottó búcsúzott


Nyolcaddöntők:
59 kg: Torba Erik - Dato Cshartisvili (grúz) 7-5
- az algériait és az amerikait legyőző kadet és junior Ázsia-bajnok következik

80 kg: Sztaniszlav Safarenka (fehérorosz) - Nagy Péter '1-1
- a következő körben a török megverte a fehéroroszt, ezzel Nagy kiesett

130 kg: Zvjadi Pataridze (grúz) - Almási Ferenc 8-0
- a grúz a litvánt és az iránit is megverte, Almási vigaszágra került

Negyeddöntő:
59 kg: Ajdosz Szultanagli (kazah) - Torba Erik 5-4
- a kazah az elődöntőben kikapott a japántól, tehát Erik kiesett

Vigaszági mérkőzés:
130 kg: Mantas Knystautas (litván) - Almási Ferenc 4-0


A 2. versenynap végeredményei:

59 kg (22 induló)
U23-as világbajnok: Maszuto Kavana (Japán)
2. Szegej Jemelin (Oroszország)
3. Szakit Gulijev (Azerbajdzsán) és Ajdosz Szultangali (Kazahsztán)
5. Przemyslaw Piatek (Lengyelország) és Avgusztin Szpaszov (Bulgária)
… 7. Torba Erik (Magyarország)

66 kg (25 induló)
U23-as világbajnok: Smagi Bolkvadze (Grúzia)
2. Alen Mirzojan (Oroszország)
3. Gajokujan Zsang (Kína) és Amin Kavijaninedzsad (Irán)
5. Roman Pacurkowski (Lengyelország) és Abilajhan Amzejev (Kazahsztán)
… 17. Losonczi Ottó (Magyarország)

80 kg (21 induló)
U23-as világbajnok: Burhan Akbudak (Törökország)
2. Lasa Gobadze (Grúzia)
3. Andrij Antonijuk (Ukrajna) és Roszjan Dermanszki (Bulgária)
5. Alex Kessidis (Svédország) és Sztaniszlav Safarenka (Fehéroroszország)
… 16. Nagy Péter (Magyarország)

130 kg (22 induló)
U23-as világbajnok: Szergej Szemjonov (Oroszország)
2. Zvjadi Pataridze (Grúzia)
3. Jello Krahmer (Németország) és Mantas Knystautas (Litvánia)
5. Arata Szonoda (Japán) és Amin Mirzazade (Irán)
… 22. Almási Ferenc (Magyarország)

Kötöttfogású csapatpontverseny:
1. Grúzia 51 pont
2. Oroszország 50 pont
3. Törökország 42 pont
… 6. Magyarország 26 pont

 


A sorsolás:

59 kg (22 induló). Torba Erik (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Di Hu (kínai) | Nincs jegyzette eredménye.

Az ágára került még: Alijev (fehérorosz), Szpaszov (bolgár), Orta Sanchez (kubai), Dalhani (iráni), Krämer (német), Kavana (japán), Cshartisvili (grúz), Ucar (török), Szultangali (kazah), Launi (algériai), Lévai (szlovák), Roberts (amerikai).

66 kg (25 induló). Losonczi Ottó (ESMTK)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Houssam Omar (svéd) | Nincs komolyabb jegyzett eredménye.

Az ágára került még: Kankov (fehérorosz), Sancho (amerikai), Mihut (román), Mirzojan (orosz), Firat (török), Nagy (szerb), Toderejan (moldovai), Amzejev (kazah), Aszlanjan (örmény), Takahasi (japán), Vetsch (svájci), Sleiva (litván), Kavijaninedzsa (iráni), Manis (indiai), Kunurbajev (kirgiz), Malkhasian (francia).

80 kg (21 induló). Nagy Péter (ESMTK)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Salabajev (kazah) | Kadet Ázsia-bajnoki ötödik helyezett. vagy Safarenka (fehérorosz) | Junior Eb-hetedik helyezett.

Az ágára került még: Jebrahimi (iráni), Akbudak (török), Ropponen (finn), Dicskov (szerb), Sid Azara (alégriai), Sipka (szlovák), Gulia (indiai), Duk (lengyel), Sacic (horvát), Dermanszki (bolgár).

130 kg (22 induló). Almási Ferenc (Csepeli BC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Zvjadi Pataridze (grúz) | Többszörös kadet és junior világ- és Európa-bajnok.

Az ágára került még: Marvik (norvég), Yildirim (török), Knystautas (litván), Voronji (ukrán), Rudakov (fehérorosz), Mohamed (egyiptomi), Hancock (amerikai), Berei (román), Sadukajev (kazah), David (cseh), Mehar (indiai), Mirzazade (iráni).

Hírek  »



Támogatóink