Következő Esemény
Felnőtt világbajnokság - 2. nap
Franciaország, Párizs - 2017-08-22 10:00

Felnőtt világbajnokság
Már csak 0 nap!  
  

Árvai és Kismóni a selejtezőben, Kecskeméti a vigaszágon esett ki

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2017-08-05
 nyomtatás  ajánlás
Három magyar birkózónk közül mindhárman elveszítették első, selejtező mérkőzésüket a tamperei junior-világbajnokság zárónapján. Árvai Márk, Kismóni Botond és Kecskeméti Krisztián legyőzői közül egyedül csak utóbbié jutott be a döntőbe, így az 55 kilogrammos Kecskeméti a vigaszágon folytathatta. A ceglédi birkózó rögtön 3-2-re legyőzte a kadet-világbajnok olaszt, így orosszal birkózhat meg a bronzmérkőzésért.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
55 kg: ZsolamanSarsenbeko (kirgiz) - Kecskeméti Krisztián 8-0
- a kirgiz olaszt, oroszt és örményt vert meg a döntőbe jutáshoz, Kecskeméti vigaszágas lett

66 kg: Namaz Rusztamov (azeri) - Árvai Márk tus 6-2-nél
- az azeri a következő körben is tussal nyert, a negyeddöntőben azonban az örmény két vállra fektette, Árvai kiesett

84 kg: Temuri Tcskujaselidze (grúz) - Kismóni Botond 11-0
- az orosz junior Eb-győztes, kadet-világbajnok egy perc alatt 10-2-re verte a grúzt, ezzel Botond kiesett

Vigaszági mérkőzések:
55 kg: Kecskeméti Krisztián - Giovanni Freni (olasz) 3-2
- a kadet-világbajnok olasz legyőzése után következik az orosz a vigaszágon

55 kg: Jemin Szefersajev (orosz) - Kecskeméti Krisztián 8-0


A vasárnapi versenynap végeredménye:

55 kg (22 induló)
Junior-világbajnok: Kerem Kamal (Törökország)
2. Zsolaman Sarsenbekov (Kirgizisztán)
3. Turabek Tirkasev (Üzbegisztán) és Jemin Szefersajev (Oroszország)
5. Szergej Dzsepan (Moldova) és Tigran Minaszjan (Örményország)
… 13. Kecskeméti Krisztián (Magyarország)

66 kg (27 induló)
Junior-világbajnok: Amin Kavijaninedzsad (Irán)
2. Malhasz Amojan (Örményország)
3. Mjahdi Jahijajev (Oroszország) és Namaz Rusztamov (Azerbajdzsán)
5. Mikko Peltokangas (Finnország) és Murat Firat (Törökorszgá)
… 25. Árvai Márk (Magyarország)

84 kg (22 induló)
Junior-világbajnok: Alekszandr Komarov (Oroszország)
2. Arman Alizade Abdevali (Irán)
3. Salih Aydin (Törökország) és Mikita Klimovics (Fehéroroszország)
5. Nicu Ojog (Románia) és Toni Mesomäki (Finnország)
… 28. Kismóni Botond (Magyarország)

120 kg (22 induló)
Junior-világbajnok: Zvjadi Pataridze (Grúzia)
2. Roman Kim (Kirgizisztán)
3. Konsta Mäenäe (Finnország) és Amin Mirzazadeh (Irán)
5. Patryk Kaminski (Lengyelország) és Georgij Gadzsinov (Oroszország)

Kötöttfogású csapatpontverseny:
1. Irán
2. Oroszország
3. Törökország
… 28. Magyarország


A sorsolás:

55 kg (22 induló). Kecskeméti Krisztián (Ceglédi VSE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Zsolaman Sarsenbekov (kirgiz) | Kadet Ázsia-bajnok, junior Ázsia-bajnoki ezüstérmes.

Az ágára sorsolt még: orosz, észt, szerb, olasz, kazah, román, ukrán, iráni, örmény, finn, dél-koreai, azeri.

66 kg (27 induló). Árvai Márk (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Namaz Rusztamov (azeri) | Nincs komolyabb jegyzett eredménye.

Az ágára sorsolt még: török, japán, grúz, indiai, brazil, amerikai, sierra leone-i, bolgár, szerb, ukrán, moldovai, örmény, egyiptomi, üzbég.

84 kg (22 induló). Kismóni Botond (Dorogi NC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Temuri Tcskujaselidze (grúz) | Nincs komolyabb jegyzett eredménye.

Az ágára sorsolt még: török, azeri, kazah, cseh, román, német, kirgiz, egyiptomi.

Hírek  »



Támogatóink