Következő Esemény
Kadet kötöttfogású országos bajnokság
Budapest, Kruj Iván Sportcsarnok - 2017-10-28 10:30

U23-as világbajnokság
Már csak 30 nap!  
  

Váncza István, Gégény Dominik és Érsek Róbert is kiesett a vébén

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2017-08-04
 nyomtatás  ajánlás
Három magyar kötöttfogású birkózónk közül a 60 kilogrammos Váncza István jutott a legtovább a tamperei junior-világbajnokság szombati versenynapján. Az FTC tehetsége mexikóit és kazahot legyőzve a súlycsoport negyeddöntőjébe jutott, ott azonban már nem bírt a nála jóval erősebb indiaival, 10-0-ra kikapott. A folytatásban az indiait az iráni 3-1-re megverte, ezzel Váncza kiesett. A 96 kilós Érsek Róbert is sikeresen megnyerte első mérkőzését a japán junior Ázsia-bajnoki ezüstérmessel szemben, a második körben azonban az Eb-ezüstérmes török 8-4-re megállította őt, így már csak a vigaszágban bízhatott, de az elődöntőben az orosz nagyon megverte a törököt, ezzel Robi is kiesett. A nap harmadik magyar birkózója, a 74 kilogrammos Gégény Dominik meglepetésre tussal kikapott a litvántól, így nem jutott tovább, kiesett a versenyből.

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
60 kg: Váncza István - Samuel Ugalde Aguilar (mexikói) 8-1
- a litvánt legyőző kazah birkózó következik a nyolcaddöntőben

74 kg: Titas Kersevicius (litván) - Gégény Dominik tus 5-1-nél
- a litvánt a junior Eb-ezüstérmes ukrán Nuralijev 6-1-re verte meg, ezzel Dominik kiesett

96 kg: Érsek Róbert - Hiroto Ninomija (japán) 4-0
- a második körben az üzbéget 4-1-re legyőző török következik Robinak

Nyolcaddöntők:
60 kg: Váncza István - Galim Kabdunasszarov (kazah) 4-3
- a dél-koreait és a türmént is legyőző indiai jön a négy közé jutásért

96 kg: Suleyman Erbay (török) - Érsek Róbert 8-4
- a törököt az elődöntőben az orosz fél perc alatt 8-0-ra verte meg, így Robi kiesett

Negyeddöntők:
60 kg: Manis Manis (indiai) - Váncza István 10-0
- az indiait az elődöntőben az iráni Abdevali 3-1-re megverte, ezzel Váncza kiesett


A szombati versenynap végeredményei:

50 kg (17 induló)
Junior-világbajnok: Poja Dad Marz (Irán)
2. Cevion Severado (Egyesült Államok)
3. Kenszuke Simizu (Japán) és Ilhom Bahromov (Üzbegisztán)
5. Makszim Viszockij (Izrael) és Hajfeng Zsang (Kína)

60 kg (28 induló)
Junior-világbajnok: Keramat Abdevali (Irán)
2. Oleszandr Hruszin (Ukrajna)
3. Magomed Magomedov (Oroszország) és Hasszan Mohamed (Egyiptom)
5. Tayler La Mont (Egyesült Államok) és Manis Manis (India)
… 10. Váncza István (Magyarország)

74 kg (32 induló)
Junior-világbajnok: Kamal Bey (Egyesült Államok)
2. Akzsol Mahmudov (Kirgizisztán)
3. Szajan Szajan (India) és Naszir Haszanov (Ukrajna)
5. Ali Erbay (Törökország) és Per Olofsson (Svédország)
… 27. Gégény Dominik (Magyarország)

96 kg (26 induló)
Junior-világbajnok: Vladen Kozlijuk (Ukrajna)
2. Artur Szargszjan (Oroszország)
3. Jan Zirn (Németország) és Arvi Savolainen (Finnország)
5. Michail Ioszifidisz (Görögország) és Suleyman Erbay (Törökország)
…10. Érsek Róbert (Magyarország)


A sorsolás:

60 kg (28 induló). Váncza István (FTC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Samuel Ugalde Aguilar (mexikói) | Nincs komolyabb jegyzett eredménye.

Az ágára sorsolt még: kazah, litván, azeri, türkmén, indiai, dél-koreai, örmény, egyiptomi, német, iráni, kínai, lengyel, izraeli, finn.

74 kg (32 induló). Gégény Dominik (FTC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Titas Kersevicius (litván) I Kadet vb-ötödik (2014).

Az ágára sorsolt még: svájci, osztrák, török, bolgár, ukrán, kazah, japán, iráni, fehérorosz, örmény, horvát, indiai, kirgiz, norvég.

96 kg (26 induló). Érsek Róbert (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Hiroto Ninomija (japán) | Junior Ázsia-bajokság ezüstérmese (2016).

Az ágára sorsolt még: üzbég, török, svájci, amerikai, bolgár, azeri, finn, grúz, dél-koreai, olasz, indiai, orosz, iráni, cseh.

Hírek  »



Támogatóink