Következő Esemény
Felnőtt világbajnokság - 2. nap
Franciaország, Párizs - 2017-08-22 10:00

Felnőtt világbajnokság
Már csak 0 nap!  
  

Tóth Bendegúz egy-egy győztes és vesztes mérkőzés után kiesett

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2017-08-01
 nyomtatás  ajánlás
A dortmundi Európa-bajnokság bronzérmese, Vida Csaba térdsérülés miatt kénytelen kihagyni az augusztus első hetében zajló tamperei junior-világbajnokságot, így szabadfogásban Magyarország a szombathelyi U23-as Európa-bajnokság ezüstérmese, Tóth Bendegúz révén volt érdekelt. Az ESMTK birkózója nyolcaddöntővel kezdte meg a versenyt, ahol 6-0 arányban megverte a litván Mantas Adomaitist. Bende a folytatásban is verhető ellenfelet kapott, az indiai Deepak Punia azonban 4-0-ra megverte őt a negyeddöntőben. Tóth búcsúzott, miután az indiait 11-0-ra megvert az amerikai.

A magyar versenyző mérkőzései:

Nyolcaddöntő:
84 kg: Tóth Bendegúz - Mantas Adomaitis (litván) 6-0
- az india következik a négy közé jutásért

Negyeddöntő:
84 kg: Deepak Punia (indiai) - Tóth Bendegúz 4-0
- az indiait az elődöntőben megverte az amerikai, Bende kiesett


A szabadfogású junior-világbajnokság végeredménye:

50 kg (15 induló)
Junior-világbajnok: Sahin Muhtarov (Azerbajdzsán)
2. Karen Zurabjan (Örményország)
3. Akbar Kenzsebek Ulu (Kirgizisztán) és KNaszanbujan Narmandah (Mongólia)
5. Aszlan Minkajulov (Oroszország) és Rahat Kalzsan (Kazahsztán)

55 kg (23 induló)
Junior-világbajnok: Daton Fix (Egyesült Államok)
2. Iszmajil Gadzsjijev (Oroszország)
3. Arszen Harutjunjan (Örményország) és Afgan Hasalov (Azerbajdzsán)
5. Ramzan Awtaew (Németország) és Nader Naszriszamakus (Irán)

60 kg (23 induló)
Junior-világbajnok: Abdula Ahmedov (Oroszország)
2. Mitchell Mc Kee (Egyesült Államok)
3. Jonesz Emamicsogajej (Irán) és Hiromu Szakaki (Japán)
5. Eriglent Prizreni (Albánia) és Ravinder Ravinder (India)

66 kg (25 induló)
Junior-világbajnok: David Bajev (Oroszország)
2. Ryan Deakin (Egyesült Államok)
3. Temujulen Enhtuja (Mongólia) és Iveriko Dzsulakidze (Grúzia)
5. Amirhosszejn Hisszejni (Irán) és Gevorg Mhejan (Örményország)

74 kg (26 induló)
Junior-világbajnok: Mark Hall (Egyesült Államok)
2. Isza Sapijev (Üzbegisztán)
3. Veer Gulia (India) és Mohammad Mottaginia (Irán)
5. Jadzsuro Jamaszaki (Japán) és Muhammet Kucukyildirim (Törökország)

84 kg (24 induló)
Junior-világbajnok: Artur Najfonov (Oroszország)
2. Zahid Valencia (Egyesült Államok)
3. Gadzsimurad Magomedszajdov (Azerbajdzsán) és Ahmad Bazrigaleh (Irán)
5. Deepak Punia (India) és Osman Gocen (Törökország)
… 13. Tóth Bendegúz (Magyarország)

96 kg (20 induló)
Junior-világbajnok: Samil Muszajev (Oroszország)
2. Givi Matcsarasvili (Grúzia)
3. Ibrahim Ciftci (Törökország) és Kollin Moore (Egyesült Államok)
5. Szargisz Hovszepjan (Örményország) és Ilja Matuhin (Németország)

120 kg (20 induló)
Junior-világbajnok: Gable Steveson (Egyesült Államok)
2. Najejim Hasszanzadeh (Irán)
3. Feyzullah Akturk (Törökország) és Zaur Kozonov (Oroszország)
5. Edenetulga Davadorzs (Mongólia) és Zuriko Urtasvili (Grúzia)

Szabadfogású csapatpontverseny:
1. Egyesült Államok
2. Oroszország
3. Irán


A sorsolás:

84 kg (24 induló). Tóth Bendegúz (ESMTK)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Mantas Adomaitis (litván)

Az ágára sorsolt még: azeri, amerikai, dél-koreai, kirgiz, üzbég, indiai.

A tamperei junior szabadfogású világbajnokság további súlycsoportjainak sorsolásait ITT lehet megtekinteni!

Hírek  »



Támogatóink