Következő Esemény
Birkózó Karácsonyi Party
Budapest, Danubius Hotel Arena - 2017-12-15 18:00

Karácsonyi birkózóparti
Már csak 0 nap!  
  

Szőke Alex Európa-bajnok, Kecskeméti Dávid ötödik lett Szarajevóban

 Fotó: RG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2017-07-27
 nyomtatás  ajánlás
Tavalyi világbajnoki címét követően idén Európa-bajnok lett a kadet korosztályban Szőke Alex, a kötöttfogású 85 kilogrammos kiválóság. Az ESMTK tehetsége a két napos verseny során litván, ukrán, grúz és görög birkózókat nagyon magabiztos birkózással legyőzve jutott a szombat esti fináléba, ahol a török Dursunt 2-0-ra legyőzve Európa-bajnoki címet szerzett Magyarországnak. A pénteki nap többi magyar kötöttfogásúja közül ketten is vigaszágon folytathatták szombaton. Farkas Rajmund egy-egy vereség és győzelem után azonban kiesett, ám Kecskeméti Dávid sikeres vigaszági mérkőzés után bronzért birkózhatott az örmény ellen, de miután 6-0-ra kikapott, ötödikként zárta az Eb-t. A hölgyeink közül győzött a vigaszágon, majd az esti bronzcsatában is az 52 kilós Szekér Szimonetta, valamint a 70 kilós Nagy Bernadett is, kikapott azonban a még serdülőkorú Horváth Vanessza a vigaszágon, így számára véget ért a verseny. A 18 órától kezdődő helyosztókon a 60 kiló döntőjében is érdekelt volt Magyarország, Bognár Erika három mérkőzést megnyerve ugyanis fináléba jutott. A kecskeméti kiválóság tavalyi ezüstérmét idén megfejelte, hiszen 2-2-re (nagyobb értékű akcióval) megverte az észt Vessot, így Európa-bajnok lett.

    
Vitek Amadeusz (42 kg), Kecskeméti Dávid (50 kg), Farkas Rajmund (58 kg), Putnoki Zsolt (69 kg), Szőke Alex (85 kg).

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
58 kg: Farkas Rajmund - Parajdi József (szlovák) - Farkas mérkőzés nélkül nyert!
- a lengyelt legyőző grúz következik a nyolc közé jutásért

69 kg: Putnoki Zsolt - Ugljesza Gajics (szerb) 2-1
- az a norvég Cetin következik, aki finnt vert meg az első körben

85 kg: Szőke Alex - Ignas Buskauskas (litván) 8-1
- az ukrán Királyházi következik a nyolcaddöntőben

Nyolcaddöntők:
42 kg: Arcijom Klicunov (fehérorosz) - Vitek Amadeusz 6-0
- az azeri 5-0-ra legyőzte a fehéroroszt, ezzel Vitek kiesett

50 kg: Kecskeméti Dávid - Steven Ecker (német) 4-3
- a svájcit 9-0-ra legyőző svéd következik a négy közé

58 kg: Gjorgi Sotadze (grúz) - Farkas Rajmund 4-1
- a grúz örményt vert, délután azerivel elődöntőzik

69 kg: Samet Cetin (norvég) - Putnoki Zsolt 5-2
- a norvég az elődöntőben orosztól kapott ki, ezzel Putnoki kiesett

85 kg: Szőke Alex - Királyházi Valentin (ukrán) 6-0
- a lengyelt és fehéroroszt is legyőző grúz következik a négy közé jutásért

Negyeddöntők:
50 kg: Niklas Öhlen (svéd) - Kecskeméti Dávid 8-0
- a svéd 6-4-re megverte az örményt is, tehát Kecskeméti vigaszágas lett

85 kg: Szőke Alex - Luka Hucisvili (grúz) 3-0
- az oroszt is legyőző görög lesz az ellenfél az elődöntőben

Elődöntő:
85 kg: Szőke Alex - Iliasz Pagkalidisz (görög) 9-0
- az Európa-bajnoki címért a horvátot, a németet és a cseht legyőző török következik


Vigaszági mérkőzések: - Szombaton a délelőtti programban
50 kg: Kecskeméti Dávid - Thomas Epp (svájci) '1-1
58 kg: Farkas Rajmund - Krzysztof Steffan (lengyel) 8-0
58 kg: Asot Kirakoszjan (örmény) - Farkas Rajmund 8-1

Bronzmérkőzés: - Szombaton 18 órától
50 kg: Hajk Aszatrjan (örmény) - Kecskeméti Dávid 6-0

Döntő: - Szombaton 18 órától

85 kg: Szőke Alex - Muhammed Dursun (török) 2-0


A pénteki súlycsoportok végeredményei:

42 kg (16 induló)
Kadet Európa-bajnok: Haszrat Dzsafarov (Azerbajdzsán)
2. Daniel Pramatorov (Olaszország)
3. Constantin Tudor (Románia) és Iszlam Kimbarov (Oroszország)
5. Leonid Moroz (Moldova) és Dimitri Hacsidze (Grúzia)
… 12. Vitek Amadeusz (Magyarország)

50 kg (18 induló)
Kadet Európa-bajnok: Guszejn Guszejinov (Oroszország)
2. Niklas Öhlén (Svédország)
3. Hajk Aszatrjan (Örményország) és Akaki Oszijasvili (Grúzia)
5. KECSKEMÉTI DÁVID (MAGYARORSZÁG) és Manuel Stoica (Románia)

58 kg (28 induló)
Kadet Európa-bajnok: Gjorgi Sotadze (Grúzia)
2. Mustafa Yildirim (Törökország)
3. Eldar Haszanov (Fehéroroszország) és Haszan Mammadli (Azerbajdzsán)
5. Makszim Kanter (Moldova) és Asot Kirakoszjan (Örményország)
… 7. Farkas Rajmund (Magyarország)

69 kg (26 induló)
Kadet Európa-bajnok: Aszim Imanzade (Azerbajdzsán)
2. Ruszlan Mosijan (Oroszország)
3. Szargisz Tadevoszjan (Örményország) és Davit Szologasvili (Grúzia)
5. Rasmus Aström (Svédország) és Samet Cetin (Norvégia)
… 12. Putnoki Zsolt (Magyarország)

85 kg (19 induló)
KADET EURÓPA-BAJNOK: SZŐKE ALEX (MAGYARORSZÁG)
2. Muhammed Dursun (Törökország)
3. Vojtech Piskor (Csehország) és Iliasz Pagkalidisz (Görögország)
5. Tomszlav Hader (Horvátország) és Ignas Bukauskas (Litvánia)


A csütörtöki női súlycsoportok vigaszági mérkőzései:
46 kg: Maria Leorda (moldovai) - Horváth Vanessza 12-1
- Vanessza versenye véget ért Szarajevóban

52 kg: Szekér Szimonetta - Marelija Zseljazkova (bolgár) 5-0
- a bronzéremért az olasz Lumia lesz Szimi ellenfele

70 kg: Nagy Bernadett - Maria Makridi (görög) 10-0
- jön a bronzéremért a fehérorosz Maszlakova


A csütörtöki női súlycsoport bronzmérkőzései: - 18 órától
52 kg: Szekér Szimonetta - Teresa Lumia (olasz) '3-3
70 kg: Nagy Bernadett - Hanna Maszlakova (fehérorosz) 4-0


A csütörtöki női súlycsoport döntő mérkőzése: - 18 órától
60 kg: Bognár Erika - Viktoria Vesso (észt) '2-2

A mérlegelés reggel 9:00-9:30 között lesz lebonyolítva, míg a mérkőzések 10 óra 30 perctől kezdődnek majd meg, amiket az UWW az interneten közvetít: https://unitedworldwrestling.org/event/european-championships-2


A sorsolás:

42 kg (16 induló). Vitek Amadeusz (Esztergomi BSE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekiteni!

  • Nyolcaddöntő: Arcijom Klicunov (fehérorosz)

Az ágára sorsolt még: svéd, görög, lengyel, román, moldovai, azeri.

50 kg (18 induló). Kecskeméti Dávid (Ceglédi VSE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekiteni!

  • Nyolcaddöntő: Steven Ecker (német)

Az ágára sorsolt még: lengyel, moldovai, török, örmény, svájci, svéd.

58 kg (28 induló). Farkas Rajmund (Kecskeméti TE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekiteni!

  • Selejtező: Parajdi József (szlovák)

Az ágára sorsolt még: orosz, svájci, bolgár, szerb, román, ukrán, azeri, olasz, grúz, lengyel, finn, litván, örmény, svéd.

69 kg (26 induló). Putnoki Zsolt (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekiteni!

  • Selejtező: Ugljesza Gajics (szerb)

Az ágára sorsolt még: német, grúz, szlovák, orosz, román, lett, olasz, dán, bosnyák, holland, fehérorosz, török, norvég, finn.

85 kg (19 induló). Szőke Alex (ESMTK)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekiteni!

  • Nyolcaddöntő: Ignas Buskauskas (litván)

Az ágára sorsolt még: orosz, svájci, görög, szerb, ukrán, grúz, lengyel, fehérorosz, izraeli.

Hírek  »



Támogatóink