Következő Esemény
Kadet kötöttfogású országos bajnokság
Budapest, Kruj Iván Sportcsarnok - 2017-10-28 10:30

U23-as világbajnokság
Már csak 30 nap!  
  

Bognár Erika Európa-bajnok, Szekér és Nagy bronzérmes

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2017-07-26
 nyomtatás  ajánlás
Hihetetlen versenyt zártak női birkózóink a pénteki napon. A csütörtökön rajtoló öt súlycsoportból négyben voltunk érdekeltek, közülük mind a négyen péntekre is tovább jutottak. Bognár Erika a 60 kilóban azerit, fehéroroszt és olaszt legyőzve a döntőbe jutott, majd pénteken 2-2-vel (nagyobb értékű akcióval) legyőzte az észt Vessot a fináléban, így Európa-bajnoki címet szerzett Magyarországnak. A vigaszágon is voltak lányaink bőven, bár a még serdülőkorú Horváth Vanessza sajnos kikapott, így búcsúzott, azonban a rutinos Szekér Szimonetta győzött, sőt a bronzcsatát is megnyerte, így pályafutása harmadik kadet Eb-érmét zsebelte be. Szintén nyerte vigaszági mérkőzését, majd a kisdöntőt is az újpesti Nagy Bernadett, aki így 2015 után ismét felállhat az Eb-dobogóra. A szerdai súlycsoportok közül a 65 kilóban Szabados Noémi vigaszágas volt, de sajnos 7-0-ra kikapott az olasztól, ezzel kiesett a versenyből. Az 56 kilogrammosoknál Szél Anna három győztes mérkőzéssel bejutott a csütörtök esti döntőbe, ahol az orosz Prokinát 6-3-nál betusolta, ezzel kadet Európa-bajnoki címet szerzett Szarajevóban!

   
Horváh Vanessza (46 kg), Szekér Szimonetta (52 kg), Bognár Erika (60 kg), Nagy Bernadett (70 kg).

A magyar versenyzők mérkőzései:Selejtezők:

70 kg: Nagy Bernadett - Kamila Kulwicka (lengyel) '2-2
- jön a görögöt legyőző török a következő fordulóban

Nyolcaddöntők:
46 kg: Horváth Vanessza - Polina Sahno (észt) 10-0
- a moldovait legyőző orosz következik a negyeddöntőben

52 kg: Zeynep Yetgil (török) - Szekér Szimonetta 5-0
- a török döntőbe jutott, így Szimi a vigaszágon folytatja pénteken

60 kg: Bognár Erika - Alina Zokojeva (azeri) 5-0
- a lettet 11-4-re legyőző fehérorosz jön a negyeddöntőben

Negyeddöntők:
46 kg: Natija Szvanidze (orosz) - Horváth Vanessza 11-0
- az orosz döntőbe került, így Vanessza a vigaszágon folytatja pénteken

60 kg: Bognár Erika - Irina Zsurajulijova (fehérorosz) tus 6-0-nál
- a döntőbe jutsásért a litvánt és törököt is legyőző olasz következik

70 kg: Metha Gultekin (török) - Nagy Bernadett 1-0
- a török a fehéroroszt is megverte, így Berni vigaszágas lett

Elődöntő: - 17 óra 30 perctől
60 kg: Bognár Erika - Morena De Vita (olasz) 2-1

Szerdai súlycsoport vigaszági mérkőzése:
65 kg: Elena Esposito (olasz) - Szabados Noémi 7-0

Szerdai súlycsoport döntő mérkőzése: - 18 órától

56 kg: Szél Anna - Alekszandra Prokina (orosz) tus 6-3-nál

Vigaszági mérkőzések: - Pénteken a délelőtti programban
46 kg: Maria Leorda (moldovai) - Horváth Vanessza 12-1
- Vanessza versenye véget ért Szarajevóban

52 kg: Szekér Szimonetta - Marelija Zseljazkova (bolgár) 5-0
- a bronzéremért az olasz Lumia lesz Szimi ellenfele

70 kg: Nagy Bernadett - Maria Makridi (görög) 10-0
- jön a bronzéremért a fehérorosz Maszlakova


Bronzmérkőzések: - Pénteken 18 órától
52 kg: Szekér Szimonetta - Teresa Lumia (olasz) '3-3
70 kg: Nagy Bernadett - Hanna Maszlakova (fehérorosz) 4-0

Döntő mérkőzés: - Pénteken 18 órától:
60 kg: Bognár Erika - Viktoria Vesso (észt) '2-2


A csütörtöki súlycsoportok végeredményei:

40 kg (6 induló)
Kadet Európa-bajnok: Petja Delcseva (Bulgária)
2. Justine Vigouroux (Franciaország
3. Mariam Karelidze (Grúzia) és Regina Miller (Oroszország)
5. Marija Kovalenko (Ukrajna) és Zehra Demirhan (Törökország)

46 kg (16 induló)
Kadet Európa-bajnok: Natija Szvanidze (Oroszország)
2. Beatrice Ferent (Románia)
3. Natalia Walczak (Lengyelország) és Anasztaszija Janotova (Fehéroroszország)
5. Ajnur Dzsamalova (Azerbajdzsán) és Maria Leorda (Moldova)
… 7. Horváth Vanessza (Magyarország)

52 kg (16 induló)
Kadet Európa-bajnok: Jekaterina Verbina (Oroszország)
2. Zeynep Yetgil (Törökország)
3. SZEKÉR SZIMONETTA (MAGYARORSZÁG) és Mariana Dragutan (Moldova)
5. Teresa Lumia (Olaszország) és Othelie Hoeie (Norvégia)

60 kg (19 induló)
KADET EURÓPA-BAJNOK: BOGNÁR ERIKA (MAGYARORSZÁG)
2. Viktoria Vesso (Észtország)
3. Morena De Vita (Olaszország) és Amina Capezan (Románia)
5. Irina Zsurajulijova (Fehéroroszország) és Karina Kolesznik (Ukrajna)

70 kg (12 induló)
Kadet Európa-bajnok: Romana Vovcsak (Ukrajna)
2. Mehtap Gultekin (Törökország)
3. Kamile Gaucaite (Litvánia) és NAGY BERNADETT (MAGYARORSZÁG)
5. Valerija Trofonova (Oroszország) és Hanna Maszlakova (Fehéroroszország)

Női csapatpontverseny:
1. Oroszország
2. Ukrajna
3. Fehéroroszország
… 4. MAGYARORSZÁG


A sorsolás:

40 kg (6 induló). Ebben a súlycsoportban Magyarország nem indít versenyzőt.
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekiteni!

46 kg (16 induló). Horváth Vanessza (Esztergomi BSE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekiteni!

  • Nyolcaddöntő: Polina Sahno (észt) | Nincs komolyabb jegyzett eredménye.

Az ágára sorsolt még: görög, finn, fehérorosz, török, moldovai, orosz.

52 kg (16 induló). Szekér Szimonetta (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekiteni!

  • Nyolcaddöntő: Zeynep Yetgil (török) | Kadet vb-bronzérmes (2016).

Az ágára sorsolt még: bolgár, francia, litván, horvát, olasz, fehérorosz.

60 kg (19 induló). Bognár Erika (Kecskeméti TE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekiteni!

  • Nyolcaddöntő: Alina Zokojeva (azeri) | Nincs komolyabb jegyzett eredménye.

Az ágára sorsolt még: spanyol, török, litván, olasz, fehérorosz, lett.

70 kg (12 induló). Nagy Bernadett (Újpesti TE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekiteni!

  • Selejtező: Kamila Kulwicka (lengyel) | Nincs komolyabb jegyzett eredménye.

Az ágára sorsolt még: lett, német, bolgár, fehérorosz, görög, török.

Hírek  »



Támogatóink