Következő Esemény
Junior Európa-bajnokság - 1. nap
Németország, Dortmund - 2017-06-27 00:00

Junior Európa-bajnokság
Már csak 4 nap!  
  

Brutális pesterzsébeti fölény a diák II-es kötöttfogású bajnokságon

 Fotó: MG  Írta: Tollár Dániel  Feltöltötte: Tollár Dániel 
 2017-05-13
 nyomtatás  ajánlás
Több, mint százhatvan birkózó részvételével Zalaegerszegen rendezték meg az idei év diák II-es kötöttfogású országos bajnokságot. A tizennégy súlycsoportos viadalon a legeredményesebb csapat a Juhász Sándor és Lakatos Győző vezette Diósgyőri BC lett, akik három kategóriában is bajnokot ünnepelhettek, a csapatpontversenyben azonban nem ők végeztek toronymagasan az élen, hanem a tíz érmet bezsebelő Pesterzsébetiek, akik majdnem kétszer annyi pontot gyűjtöttek, mint az ezüstérmes DBC. A maradék tizenegy aranyéremből kettőt-kettőt az ESMTK és a Ferencváros, egyet-egyet pedig a Soltvadkert, a Cegléd, az Esztergom, a Szentes, a Vasas, a Karcag és a Nagyszénás csapata vihetett haza.

A diák II-es bajnokság győztesei:
23 kg: Majer Barnabás (Soltvadkerti TE, edző: Majer Roland, Valentényi Sándor)
26 kg: Jász Bálint (ESMTK, edző: Kruj Tamás, Kliment László)
29 kg: Fige Levente (ESMTK, edző: Kruj Tamás)
32 kg: Józsa Attila (Ceglédi VSE, edző: Kovács Béla, Pap Attila, Pap Ferenc)
35 kg: Czuczor Dominik (Esztergomi BSE, edző: Brilla Gergő)
38 kg: Scheuring Vilmos (FTC, edző: Széles József, Farkas Gábor)
42 kg: Nagy Ádám (Diósgyőri BC, edző: Juhász Sándor, Lakatos Győző)
46 kg: Szinay Szabolcs (Diósgyőri BC, edző: Lakatos Győző, Juhász Sándor)
50 kg: Cseh Balázs (Dr. Papp László BSE, Szentes, edző: Mazula Erik, Donka Attila)
54 kg: Biró Balázs (Diósgyőri BC, edző: Lakatos Győző, Juhász Sándor)
58 kg: Cservjacsenko Georgij (Vasas SC, edző: Wöller Ákos)
63 kg: Nagy Sándor (Karcagi SE, edző: Szűcs András)
69 kg: Berke Milán (Nagyzénási SE, edző: Deme János)
+ 69 kg: László Koppány (FTC, edző: Széles József, Gombos Gábor)

Csapatpontverseny:
1. ESMTK
2. Diósgyőri BC
3. FTC

A diák II-es kötöttfogású országos bajnokság teljes eredménylistáját ITT lehet megtekinteni!

A versenyen közreműködő bírók: Kismóni János (elnök), Pál Szabolcs, Szántóné Csánó Zsófia, Szűcs András, Lukács Imre, Várvédy Zsolt, Gulyás Zoltán, Gerencsér Roland, Sánta Ferenc, Fék Szabolcs (versenyiroda), Tollár Dániel (versenyiroda).

Hírek  »



Támogatóink