Még Struhács György is elcsodálkozott
2019-06-06

• Tudjuk, hogy ez egy tehetséges csapat, de azért ennyire nem szoktak összejönni a dolgok – értékelt „mosolygós” hangon a  kötöttfogású válogatottunk szakvezetője, Struhács György. – Lehetett volna jobb is, ha teljes mértékben kihasználjuk a lehetőségeinket, de ezt tényleg nem vártuk a fiúktól.

Lévai Tamást Szőke Alex és Takács István is követte az aranyúton.

• Szőke Alex kadet korosztályban már nyert világversenyt, tehát érezte a győzelem ízét, a másik két bajnokunk, Tamás és István eddig még nem állt a dobogó legfelső fokán. Takács Pisti már birkózott junior vébé döntőben, ott ezüstérmes lett, itt az Eb-n a döntőben szenzációsan birkózott, technikai tussal tudott győzni.

Egy biztos, hogy a felső öt súlycsoport mindegyikében sikerült érmet szereznünk, de mi a helyzet az alsó ötben?

• 67, illetve 72 kilóban lett volna esélyünk, de mindkét versenyzőnk nehéz sorsolást kapott. Váncza Pisti súlycsoportjában (67 kiló) a dobogón álló négy versenyzőből korábban hármat már legyőzött, a bajnokot is elverte. Tehetséges fiú, de erősödnie kell, hogy stabillá váljon. Nagyjából ugyanez érvényes a 72 kilós Bak Gergőre is, és persze a szerencse sem mellékes körülmény. Mindenesetre ők is közel járnak már az élmezőnyhöz. Két éremmel és két ötödik helyezéssel már elégedet lettem volna, és ami ennél több, az már hab a tortán. Most mit mondjak, ez egy óriási habos torta lett!