Végh Artúr ötödik a szabadfogású junior Európa-bajnokságon
2019-06-06

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
65 kg: Panagiotisz Ioakeimidisz (görög) - Vilhelm Zoltán 12-2
- a görögöt a fehérorosz verte meg, ezzel Vilhelm kiesett

79 kg: Arman Avagjan (örmény) - Mester Milán 2-1
- az örményt az elődöntőben az orosz győzte le, így Mester kiesett

97 kg: Végh Artúr - Alexander Biederstedt (német) 7-1
- a szlovákot legyőző grúz következik a negyeddöntőben

Negyeddöntő:
97 kg: Végh Artúr - Elguja Balancsivadze (grúz) 10-0
- a török-ukrán negyeddöntő győztese következik majd

Elődöntő:
97 kg: Feyzullah Akturk (török) - Végh Artúr 13-0
- a vigaszágon a bolgárt legyőző ukrán jön a bronzéremért

Bronzmérkőzés:
97 kg: Danilo Sztaszjuk (ukrán) - Végh Artúr 5-3


A pénteki súlycsoportok végeredményei:

57 kg (16 induló)
Junior Európa-bajnok: Nacsin Mongus (Oroszország)
2. Ahmet Duman (Törökország)
3. Nicu Cataveica (Moldova) és Kamil Kerimov (Ukrajna)
5. Ioannisz Martidisz (Görögország) és Niklas Stechele (Németország)

65 kg (19 induló)
Junior Európa-bajnok: Turan Bajramov (Azerbajdzsán)
2. Muszlim Szajdulajev (Oroszország)
3. Nicolai Grahmez (Moldova) és Dzjanisz Szalavej (Fehéroroszország)
5. Marwane Yezza (Franciaország) és Stefan Coman (Románia)
… 16. Vilhelm Zoltán (Magyarország)

70 kg (18 induló)
Junior Európa-bajniok: Vasile Diacon (Moldova)
2. Magome Abdulkadirov (Oroszország)
3. Arman Andreaszjan (Örményország) és Omer Cayir (Törökország)
5. Tobias Portmann (Svájc) és Elmar Kazimov (Azerbajdzsán)

79 kg (18 induló)
Junior Európa-bajnok: Abukbakr Abakarov (Azerbajdzsán)
2. Amhad Tasuhadzsijev (Oroszország)
3. Erik Reinbok (Észtország) és Arman Avavgjan (Örményország)
5. Ilja Hamcu (Fehéroroszország) és Olekszandr Visnijak (Ukrajna)
… 15. Mester Milán (Magyarország)

97 kg (12 induló)
Junior Európa-bajnok: Feyzullah Akturk (Törökország)
2. Radu Lefter (Moldova)
3. Tamik Dzsikajev (Oroszország) és Danilo Sztaszjuk (Ukrajna)
5. Aleh Matorni (Fehéroroszország) és VÉGH ARTÚR (MAGYARORSZÁG)


A sorsolás:

65 kg (19 induló). Vilhelm Zoltán (Újpesti TE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Selejtező: Panagiotisz Ioakeimidisz (görög)
Az ágára sorsolt még: Szajdulajev (orosz), Czegus (lengyel), Coman (román), Gerstenberge (német), Garcia Sarit (spanyol), Hakszer (szlovák), Szalavej (fehérorosz), Matrullo (olasz).

79 kg (18 induló). Mester Milán (ESMTK)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Selejtező: Arman Avagjan (örmény)
Az ágára sorsolt még: Kapoglou (görög), Tasuhadzsi (orosz), Visnijak (ukrán), Haszan (bolgár), Sadowski (lengyel), Morodion (német), Ichizli (moldovai), Kis (török).

97 kg (12 induló). Végh Artúr (Érdi Spartacus)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Selejtező: Alexander Biederstedt (német)
Az ágára sorsolt még: Jevtimov (bolgár), Akturk (török), Sztaszijuk (ukrán), Alizada (azeri), Oross (szlovák), Balancsivadze (grúz).