Dollák Tamara és Szabados Noémi is junior Eb-bronzérmes
2019-06-05

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtezők:
53 kg: Andrea Ana (román) - Faragó Nikolett 10-0
- az orosz 3-0-ra verte a románt, így Faragó kiesett

57 kg: Alina Akobija (ukrán) - Dollák Tamara tus 6-0-nál
- az ukrán a döntőig meg sem állt, így Dollák a vigaszágra került

Negyeddöntők:
65 kg: Szabados Noémi - Asli Demir (török) 8-5
- az olaszt legyőző ukrán következik a döntőbe jutásért

Elődöntő:
65 kg: Anasztaszija Lavrencsuk (ukrán) - Szabados Noémi tus 7-2-nél

Vigaszági mérkőzés:
57 kg: Dollák Tamara - Magdalena Glodek (lengyel) 7-5

Bronzmérkőzés:
57 kg: Dollák Tamara - Anasztaszija Szidelnikova (orosz) tus 2-7-nél
65 kg: Szabados Noémi - Elena Esposito (olasz) 3-2


A csütörtöki súlycsoportok végeredményei:

53 kg (14 induló)
Junior Európa-bajnok: Marija Tjumerekova (Oroszország)
2. Zeynep Yetgil (Törökország)
3. Andrea Ana (Románia) és Emma Malmgren (Svédország)
5. Emma Luttenauer (Franciaország) és Tetjana Profatilova (Ukrajna)
… 10. Faragó Nikolett (Magyarország)

57 kg (12 induló)
Junior Európa-bajnok: Alina Akobija (Ukrajna)
2. Marija Hulida (Fehéroroszország)
3. Maria Baez Dilone (Spanyolország) és DOLLÁK TAMARA (MAGYARORSZÁG)
5. Gaelle Ruiz (Franciaország) és Anasztaszija Szidelnikova (Oroszország)

62 kg (15 induló)
Junior Európa-bajnok: Marija Lacsugina (Oroszország)
2. Irina Ringaci (Moldova)
3. Ramina Mamedova (Lettország) és Katerina Zelenih (Ukrajna)
5. Ameline Douarre (Franciaország) és Zsala Alijeva (Azerbajdzsán)

65 kg (12 induló)
Junior Európa-bajnok: Wiktoria Choluj (Lengyelország)
2. Anasztaszija Lavrencsuk (Ukrajna)
3. SZABADOS NOÉMI (MAGYARORSZÁG) és Amina Capezan (Románia)
5. Elena Esposito (Olaszország) és Viktoria Vesso (Észtország)

72 kg (10 induló)
Junior Európa-bajnok: Anasztaszija Zimjankova (Fehéroroszország)
2. Maria Nitu (Románia)
3. Kamila Kulwicka (Lengyelország) és Jevgenija Zaharcsenko (Oroszország)
5. Anasztaszija Alpiejeva (Ukrajna) és Ariadna Iborra (Spanyolország)

Női csapatpontverseny:
1. Oroszország 154 pont
2. Ukrajna 144 pont
3. Fehéroroszország 126 pont
… 4. MAGYARORSZÁG 105 pont

 


A sorsolás:

53 kg (14 induló). Faragó Nikolett (Községi SE Földes)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Selejtező: Andrea Ana (román)
Az ágára sorsolt még: Schedler (osztrák), Luttenauer (francia), Haase (német), Tjumerekova (orosz).

57 kg (12 induló). Dollák Tamara (Újpesti TE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Selejtező: Alina Akobija (ukrán)
Az ágára sorsolt még: Findikci (török), Szidelnikova (orosz), Loetscher (svájci), Teneva (bolgár), Glodek (lengyel), Nürnberger (német).

65 kg (12 induló). Szabados Noémi (FTC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!
Negyeddöntő:: Asli Demir (török)
Az ágára sorsolt még: Esposito (olasz), Lavrencsuk (ukrán).