Duplázott a Cegléd, a Dorog és az ESMTK is a junior bajnokságon
2018-11-03

A viadalon a vártnál jóval kevesebben, mindössze hatvannyolcan próbáltak szerencsét, így a tízből hat kategóriában az úgynevezett nordic system, vagy körmérkőzéses rendszer alapján dőlt el a bajnoki cím sorsa.

Az idei korosztályos világversenyeken érmes birkózók közül a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Váncza István, valamint az Eb-bronzérmes Lévai Tamás ezúttal nem álltak rajthoz.

Összecsapott viszont az idei junior Eb-ezüstérmes Szőke Alex és a junior vb-bronzérmes Vátzi Bálint, hiszen ezúttal már Szőke is a 97 kilogrammosok közé mérlegelt. A mérkőzés a súlycsoport döntője volt, ahol Szőke technikai tussal verte a fiatalabbik Vátzit.

A kiosztott bajnoki címekből kettőt-kettőt nyert a Cegléd, a Dorog és az ESMTK, míg egy-egy jutott az Orosházának, a Pénzügyőrnek, a Ferencvárosnak és a BVSC-nek.

A 2018. évi junior kötöttfogású országos bajnokok:
55 kg: Rácz Richárd (Orosházi SBK, edző: Páli Sándor, Zsura János)
60 kg: Kecskeméti Krisztián (Ceglédi VSE, edző: Pap Ferenc, Pap Attila, Kovács Béla)
63 kg: Kecskeméti Ferenc (Ceglédi VSE, edző: Pap Ferenc, Pap Attila, Kovács Béla)
67 kg: Jász Márton (Pénzügyőr SE, edző: Hajdu Imre, Gulyás Zoltán, Bányi Olivér)
72 kg: Bak Gergely (FTC, edző: Fodor Zoltán, Módos Péter, Struhács György)
77 kg: Kismóni Móric (Dorogi NC, edző: Klányi János, Kismóni János, Struhács György)
82 kg: Takács István (BVSC-Ganz-Jászkisér, edző: Takács Ferenc, Struhács György, Módos Péter, Fodor Zoltán)
87 kg: Losonczi Dávid (ESMTK, edző: Losonczi Ottó, Kliment László, Zsitovoz Mikola)
97 kg: Szőke Alex (ESMTK, edző: Kliment László, Struhács György, Takács Ferenc, Zsitovoz Mikola)
130 kg: Vátzi Roland (Dorogi NC, edző: Klányi János, Kismóni János, Bacsa Ferenc, Struhács György, Takács Ferenc)

Csapatpontverseny:
1. Ceglédi VSE
2. Dorogi NC
3. ESMTK

A 2018. évi junior kötöttfogású országos bajnokság teljes eredménylistáját ITT lehet megnézni!

A versenyen közreműködő bírók: Weisz György (elnök), Kismóni János, Lőrik Zsombor, Csánó Zsófia, Farkas László, Lukács Imre, Sleisz Gabriella, Várvédy Zsolt, Szilágyi György, Magyar Klára (versenyiroda), Fék Szabolcs (versenyiroda).