Vilhelm Viktória tussal szerzett U23-as Európa-bajnoki bronzérmet
2018-06-06

A magyar versenyzők mérkőzései:

Selejtező:
72 kg: Koumba Larroque (francia) - Szmolka Nikoletta 10-0
- a francia a litvánt is technikai tussal verte, elődöntőbe került

57 kg, körmérkőzések:
1. kör: Vilhelm erőnyerő.
2. kör: Darja Szinkavec (fehérorosz) - Vilhelm Viktória tus 6-2-nél
3. kör: Vilhelm Viktória - Szilvia Peter (svéd) '9-9

Elődöntő:
57 kg: Alekszandra Adrejeva (orosz) - Vilhelm Viktória 12-2
- Viki a másik elődöntő vesztesével fog megküzdeni a 3-4. helyért

Vigaszági mérkőzés:

72 kg: Kamile Gaucaite (litván) - Szmolka Nikoletta 11-0
- Niki versenye véget ért Isztambulban

Bronzmérkőzés:
57 kg: Vilhelm Viktória - 
Darja Szinkavec (fehérorosz) tus 4-3-nál


A csütörtöki súlycsoportok végeredményei:

53 kg (11 induló)
U23-as Európa-bajnok: Zeynep Yetgil (Törökország)
2. Kacjarina Picskoszkaja (Fehéroroszország)
3. Silje Kippernes (Norvégia) és Hilary Honorine (Franciaország)
5. Suzanna Seicariu (Románia) és Kszenija Nezgovorova (Oroszország)

57 kg (6 induló)
U23-as Európa-bajnok: Alekszandra Andrejeva (Oroszország)
2. Alina Akobija (Ukrajna)
3. VILHELM VIKTÓRIA (MAGYARORSZÁG)
4. Darja Szinkavec (Fehéroroszország)

62 kg (12 induló)
U23-as Európa-bajnok: Ilona Prokopevnijuk (Ukrajna)
2. Tatjana Szmolijak (Oroszország)
3. Kathrin Mathis (Ausztria) és Incze Kriszta (Románia)
5. Aurora Campagna (Olaszország) és Luzie Manzke (Németország)

68 kg (7 induló)
U23-as Európa-bajnok: Buse Tosun (Törökország)
2. Hanum Velijeva (Oroszország)
3. Alla Belinszka (Ukrajna)
4. Jahenija Andrejcsikava (Fehéroroszország)

72 kg (11 induló)
U23-as Európa-bajnok: Koumba Larroque (Franciaország)
2. Anasztaszija Zimijankova (Fehéroroszország)
3. Enrica Rinaldi (Olaszország) és Alexandra Anghel (Románia)
5. Jevgenija Zaharcsenko (Oroszország) és Kamile Gaucaite (Litvánia)
… 11. Szmolka Nikoletta (Magyarország)

Női csapatpontverseny:
1. Oroszország 161 pont
2. Ukrajna 151 pont
3. Törökország 123 pont
… 11. Magyarország 40 pont


Sorsolás:

55 kg (6 induló). Vilhelm Viktória (Újpesti TE)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • 'B' csoport: Darja Szinkavec (fehérorosz) és Szilvia Peter (svéd)

Az 'A' csoport tagjai: Akobija (ukrán), Ozturk (török), Andrejeva (orosz).

72 kg (11 induló). Szmolka Nikoletta (Pécsi EAC)
A súlycsoport teljes sorsolását ITT lehet megtekinteni!

  • Selejtező: Koumba Larroque (francia)

Az ágára került még: Gaucaite (litván), Vovcsak (ukrán), Ubranowicz (lengyel), Anghel (román), Store (norvég).