Losonczi Ottó ezüstérmes az U23-as Európa-bajnokságon
2018-06-04

A magyar versenyzők mérkőzései:

Nyolcaddöntők:
60 kg: Teodor Horatau (román) - Török Tamás tus 6-0-nál
- a románt az elődöntőben a török Kamal győzte le, ezzel Tamás kiesett

72 kg: Lévai Tamás - Jurij Kankov (fehérorosz) '5-5
- a szerbet legyőző moldovai következik a negyeddöntőben

82 kg: Losonczi Dávid - Roszijan Dermanszki (bolgár) 4-3
- a német junior Európa-bajnok Wanger következik

97 kg: Alekszandr Golovin (orosz) - Török Zsolt 10-2

Negyeddöntők:
67 kg: Losonczi Ottó - Morten Thoresen (norvég) 8-0
- a moldovait és törököt legyőző szerbiai Nagy következik

72 kg: Lévai Tamás - Anatolie Popov (moldovai) tus 8-1-nél

- az azerit és az oroszt legyőző grúz következik a döntőbe jutásért

82 kg: Losonczi Dávid - Hannes Wanger (német) 4-3
- a fehéroroszt és az azerit legyőző orosz következik a döntőbe jutásért

Elődöntők:
67 kg: Losonczi Ottó - Nagy Szebasztian (szerbiai) 9-0
- az olaszt, az azerit és a lengyelt legyőző orosz lesz Ottó ellenfele

72 kg: Ramaz Zoidze (grúz) - Lévai Tamás tus 6-0-nál
- az azeri-orosz vigaszági mérkőzés győztese lesz Tamás ellenfele

82 kg: Vaag Margarijan (orosz) - Losonczi Dávid 10-1
- fehérorosz-azeri vigaszági mérkőzés győztese lesz Dávid ellenfele

Vigaszági mérkőzés:
97 kg: Török Zsolt - Georgi Melija (grúz) '4-4

Bronzmérkőzések:

72 kg: Narek Oganijan (orosz) - Lévai Tamás 9-0
82 kg: Eltun Vazirzade (azeri) - Losonczi Dávid 8-0
97 kg: Suleyman Erbay (török) - Török Zsolt 9-2

Döntő mérkőzés:
67 kg: Alen Mirzojan (orosz) - Losonczi Ottó 7-3


A Losonczi Ottóval készült interjú megtalálható Facebook oldalunkon:


A keddi súlycsoportok végeredményei:

60 kg (16 induló)
U23-as Európa-bajnok: Kerem Kamal (Törökország)
2. Artur Petroszijan (Oroszország)
3. Dato Cshartisvili (Grúzia) és Murad Mammadov (Azerbajdzsán)
5. Viktor Petrik (Ukrajna) és Teodor Horatau (Románia)
… 14. Török Tamás (Magyarország)

67 kg (15 induló)
U23-as Európa-bajnok: Alen Mirzojan (Oroszország)
2. LOSONCZI OTTÓ (MAGYARORSZÁG)
3. Morten Thoresen (Norvégia) és Roman Pacurkowski (Lengyelország)
5. Nagy Szebasztian (Szerbia) és Karim Dzsafarov (Azerbajdzsán)

72 kg (17 induló)
U23-as Európa-bajnok: Ramaz Zoidze (Grúzia)
2. Cengiz Arslan (Törökország)
3. Arman Bagdaszarjan (Örményország) és Narek Oganijan (Oroszország)
5. Toni Ojala (Finnország) és LÉVAI TAMÁS (MAGYARORSZÁG)

82 kg (18 induló)
U23-as Európa-bajnok: Vag Margarijan (Oroszország)
2. Jaroszlav Filcsakov (Ukrajna)
3. Burhan Akbudak (Törökország) és Eltun Vazirzade (Azerbajdzsán)
5. Filip Sacic (Horvátország) és LOSONCZI DÁVID (MAGYARORSZÁG)

97 kg (18 induló)
U23-as Európa-bajnok: Alekszandr Golovin (Oroszország)
2. Vladen Kozlijuk (Ukrajna)
3. Martin Savolainen (Finnország) és Suleyman Eybar (Törökország)
5. Jan Zirn (Németország) és TÖRÖK ZSOLT (MAGYARORSZÁG)

Kötöttfogású csapatpontverseny:
1. Oroszország 161 pont
2. Törökország 142 pont
3. Grúzia 121 pont
4. MAGYARORSZÁG 95 pont


A sorsolás:

60 kg (16 induló). Török Tamás (Ceglédi VSE)
A súlycsoport teljes tabelláját ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Teodor Horotau (román)

Az ágára sorsolt még: Kamal (török), Szpaszov (bolgár), Lassen (dán), Mammadov (azeri), Sandron (olasz), Nowak (lengyel).

67 kg (15 induló). Losonczi Ottó (ESMTK)
A súlycsoport teljes tabelláját ITT lehet megtekinteni!

  • Negyeddöntő: Thoresen (norvég) vagy Peltokangas (finn)

Az ágára került: Petic (moldovai), Nagy (szerbiai), Karabacak (török), De Matos Oli (portugál).

72 kg (17 induló). Lévai Tamás (Budapesti Honvéd SE)
A súlycsoport teljes tabelláját ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Jurij Kankov (fehérorosz)

Az ágára került: Slama (francia), Oganijan (orosz), Zoidze (grúz), Ganizade (azeri), Popov (moldovai), Erski (szerb), Jörgensen (norvég).

82 kg (18 induló). Losonczi Dávid (ESMTK)
A súlycsoport teljes tabelláját ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Roszijan Dermanszki (bolgár)

Az ágára sorsolt még: Johansson (svéd), Wagner (német), Safarenka (fehérorosz), Margaijan (orosz), Ojog (román), Sipka (szlovák), Duk (lengyel), Vazirzade (azeri).

97 kg (16 induló). Török Zsolt (Pénzügyőr SE)
A súlycsoport teljes tabelláját ITT lehet megtekinteni!

  • Nyolcaddöntő: Alekszandr Golovin (orosz)

Az ágára sorsolt még: Erbay (török), Bak (dán), Kurniczak (lengyel), Von Euw (svájci), Hracsuhin (fehérorosz), Melia (grúz).