Cikk keresés:

Veréb István két-két győztes és vesztes mérkőzés után kvóta nélkül búcsúzott

2019. 09. 20., írta: Deák Horváth Péter, fotót készítette: MG, cikket feltöltötte: Tollár Dániel

A kazahsztáni olimpiai kvalifikációs világbajnokság nyolcadik versenynapján a szabadfogású 86 kilogrammos súlycsoportban volt érdekelt Magyarország. A szombathelyi világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Veréb István a Eb-ötödik helyezett ukránt 4 másodperccel a vége előtt győzte le a tizenhat közé jutásért, majd kétvállal kikapott az olimpiai bajnok iránitól. A szombathelyi birkózó azonban a vigaszágon folytathatta, hiszen legyőzője a döntőig meg sem állt, Jimmy azonban egy győztes mérkőzés után kikapott az Európa-bajnok orosztól, így búcsúzott a világbajnokságtól. A 2019. évi olimpiai kvalifikációs világbajnokság szabadfogású versenyében 79 nemzet, 311 birkózója próbált szerencsét.